fbpx

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski niesłyszących

Poznaliśmy oficjalnie nowego selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski niesłyszących. Stanowisko to objął Piotr Ożóg, który będzie jednocześnie drugim trenerem oraz kierownikiem w kadrze mężczyzn.

Przypomnijmy, że pierwotnie Biało-Czerwone miał prowadzić Szymon Wesołowski, który został ogłoszony nowym selekcjonerem w styczniu. Na początku lutego środowisko obiegła jednak szokująca informacja o śmierci szkoleniowca, który nie zdążył nawet zadebiutować w nowej roli. Konieczna była więc kolejna zmiana.

Ostatecznie postanowiono, że schedę po Aleksandrze Opaczewskim przejmie Piotr Ożóg. Trener ten dotychczas piastował stanowisko selekcjonera męskiej kadry niesłyszących.

Reprezentacja Polski kobiet może się pochwalić między innymi brązowym medalem mistrzostw Europy w futsalu wywalczonym w ubiegłym roku na turnieju we włoskim Montesilvano. Przed Biało-Czerwonymi kolejne wyzwania. Na przełomie września i października nasze reprezentantki zagrają bowiem na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Turniej odbędzie się w stolicy Malezji – Kuala Lumpur.

Nowy sztab szkoleniowy żeńskiej kadry niesłyszących uzupełniają asystent Andrzej Kopiński, który zajmie się szkoleniem bramkarek oraz Miłosz Karski, który będzie zarówno asystentem pierwszego selekcjonera, jak i kierownikiem zespołu. Fizjoterapeutką drużyny będzie natomiast Katarzyna Lasota.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Katja Skupień

Leave a Reply