Ostatni krok do mistrzostwa, ostatnia szansa na utrzymanie

Przed nami 21 .kolejka spotkań Orlen Ekstraligi, która potrwa aż 11 dni. Wszystko przez przełożenie arcyważnego meczu, jeśli chodzi o strefę spadkową pomiędzy Czarnymi Antrans Sosnowiec, a Sportisem KKP Bydgoszcz, który odbędzie się w środę 24 maja. Jednak wszystko się może zmienić, bo każde ze spotkań będzie miało wpływ na układ tabeli i każda niespodzianka może wiele namieszać.

W sobotę o godzinie 13:00 rozpoczną się aż trzy mecze. W Łęcznej walczące o mistrzostwo Górniczki podejmą beniaminka z Tczewa. Pogoń zapewniła już sobie byt w Orlen Ekstralidze na przyszły sezon, ale na pewno nie złoży broni i będzie się starać napsuć krwi drużynie z Lubelszczyzny. Inna sprawa, że Górniczki są w potężnym gazie co potwierdza osiemnaście bramek zdobytych w dwóch ostatnich spotkaniach! Zawodniczki z Łęcznej teoretycznie mają jeszcze szansę na mistrzostwo, ale muszą liczyć na potknięcie drużyny z Katowic, która już w tej kolejce może zapewnić sobie tytuł mistrzowski.

GKS Górnik Łęczna – Pogoń Dekpol Tczew (sobota 13:00)

Do Szczecina przyjeżdżają mistrzynie Polski drugi raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Trzeciego maja w meczu półfinałowym Pucharu Polski zawodniczki SMSu rozbiły portową drużynę 5:1. Zawodniczki Pogoni są żądne rewanżu i będą się starać zrobić wszystko, by łodzianki nie wywiozły punktów ze Szczecina. Pogoń, która walczy o czwartą lokatę wygrywając sobotnie spotkanie może bardzo mocno namieszać na podium, bo SMS, który przegrał hitowy mecz z GKS-em Katowice może wylądować na trzecim miejscu w tabeli. Mimo wszystko brązowy medal dla łodzianek można byłoby uznać za sporą niespodziankę.

Pogoń Szczecin – TME SMS Łódź (sobota 13:00)

W ostatnim sobotnim meczu do grodu Kraka przyjeżdżają zawodniczki Medyka Konin. Medyczki, które ciągle są zagrożone spadkiem muszą walczyć o każdy punkt. Jagiellonki  chcą wrócić na czwartą pozycje, dlatego nie odpuszczą meczu, co zapowiada naprawdę ciekawe widowisko.

AZS UJ Kraków – Medyk PoloMarket Konin (sobota 13:00)

W niedziele czeka nas spotkanie, które mimo że nie będzie miało zbytniego wpływu na tabele i tak zapowiada się ciekawie. Zawodniczki HydroTrucka, które żegnają się z Orlen Ekstraligą jadą do Gdańska na spotkanie z finalistkami Pucharu Polski. Gdańszczanki po sporych perypetiach w tym sezonie trafiły na właściwe tory i na wiosnę z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej. Jednak radomianki chcą pożegnać się z Ekstraligą w jak najlepszym stylu, a że waleczności im nie brakuje pokazywały w poprzednich meczach.

AP Orlen Gdańsk – HydroTruck Radom (niedziela 13:00)

W poniedziałkowe późne popołudnie możliwe jest, że poznamy nowe mistrzynie Polski. Jeśli nawet Górnik i SMS nie stracą punktów w swoich sobotnich meczach, to drużyna z Katowic może na własnym stadionie cieszyć się z historycznego sukcesu. Zwycięstwo ze Śląskiem da zawodniczkom Karoliny Koch upragniony triumf w rozgrywkach Orlen Ekstraligi. Oczywiście zespół z Wrocławia będzie się starał pokrzyżować plany gospodyń, jednak ostatnio grają bardzo nierówno. W ostatnich 5 meczach udało im się wygrać tylko jeden mecz z Medykiem 6:1. Transmisję z tego meczu zobaczymy w TVP Sport.

GKS Katowice – Śląsk Wrocław (poniedziałek 17:45)

Meczem kończącym 21 kolejkę będzie starcie Sportisu z Czarnymi. Mecz został przełożony na 24 maja. Dla bydgoszczanek jest to mecz o być albo nie być w Orlen Ekstralidze i jeśli nie uda się im zdobyć przynajmniej jednego punktu żegnają się z rozgrywkami na najwyższym szczeblu. Czarni to ambitny zespół i mimo, że już w tym sezonie nie walczą o cokolwiek to na pewno nie odpuszczą tego meczu.

Sportis KKP Bydgoszcz – Czarni Antrans Sosnowiec (24.05 środa 17:00)

Inne wiadomości

NewsyReprezentacja
Reprezentacja Polski niesłyszących
EkstraligaNewsyPolska
Górnik Łęczna

Dodaj komenntarz