[Odwiedzamy ligi niższe] Kolejne zwycięstwo Uniwersytetu [FOTO]

Po dość nieoczekiwanym zwycięstwie Uniwersytetu Warszawskiego z wiceliderkami tabeli w 1. kolejce rundy wiosennej Akademiczki ponownie zgarniają komplet punktów. Zespół z Warszawy wygrał u siebie z Włókniarzem Białystok 2:1.

Gospodynie już w 6’ objęły prowadzenie, gdy dośrodkowanie Mai Rębiś na dalszy słupek wykorzystała Agnieszka Gołębiowska, która celnym uderzeniem głową posłała piłkę do bramki przeciwniczek. Strzelczyni pierwszej bramki miała szansę w 16’ na zdobycie kolejnego trafienia, ale tym razem dobrą obroną popisała się Kornelia Ostasiewicz. Zawodniczka Uniwersytetu potwierdziła swoją skuteczność w 25’ po tym, jak wykorzystała podanie Aleksandry Pindelskiej w sam środek pola karnego i po raz drugi trafiła do bramki gości. Odpowiedź ze strony Włókniarza mogła paść dwie minuty później, jednak strzał z dystansu Karoliny Szóstko był niecelny i piłka przeleciała nad poprzeczką. W samej końcówce pierwszej połowy kolejną szansę na bramkę miały gospodynie, kiedy z lewego skrzydła w pole karne zespołu z Białegostoku wtargnęła Kornelia Bińczyk i wykończyła akcję strzałem, ale nie zdołała pokonać Kornelii Ostasiewicz, która wybiła piłkę na róg.

Po przerwie Włókniarz szybko zdobył bramkę kontaktową. Po strzale z dystansu Wiktorii Hryniewieckiej piłka objęła wysoką parabolę lotu i wpadła do bramki. Przez większość czasu gra toczyła się w środkowej części boiska i żadna ze stron nie była w stanie zdobyć wyraźnej przewagi. Pod koniec spotkania zespół z Białegostoku dwukrotnie wywalczył rzut wolny w pobliżu pola karnego gospodyń, jednak w obu przypadkach skuteczniejsza okazała się obrona Uniwersytetu, która zdołała oddalić zagrożenie i wynik nie uległ już zmianie.