[Odwiedzamy ligi niższe] Rezerwy Medyka przywożą komplet punktów ze stolicy [Galeria]

We wczorajszym spotkaniu grupy północnej II ligi kobiet drugi zespół Medyka Konin zwyciężył 4:0 w wyjazdowym spotkaniu z drużyną MUKS Praga Warszawa.

Pierwszą dobrą okazję na otwarcie wyniku miały gospodynie, kiedy w 12’ strzał oddała Aleksandra Marciszewska, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Wiktorii Ćwik. Chwilę późnej swój atak przeprowadziły rywalki, groźny strzał przy słupku oddała Paulina Włodarek, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki dzięki interwencji Amelii Garcon. Bramkarka Pragi błyskawicznie uruchomiła kontratak i po chwili z piłką w polu karnym Medyka znalazła się Natalia Matuszewska, która zakończyła akcję strzałem, jednak nie zdołała pokonać Wiktorii Ćwik. W 30’ drużynie gości udało się wywalczyć rzut wolny, po tym jak Justyna Bartman złapała za koszulkę jedną z rywalek, za co została ukarana żółtą kartką. Do wykonania stałego fragmentu gry podeszła Hanna Skryhanava i perfekcyjnym uderzeniem bezpośrednio na bramkę umieściła piłkę w siatce. Kilkadziesiąt sekund później MUKS Praga Warszawa miała okazję na wyrównanie również z rzutu wolnego, ale po strzale Natalii Matuszewskiej piłka przeleciała obok bramki. W 38’ zdobywczyni pierwszej bramki miała szansę na podwyższenie prowadzenia, kiedy po dryblingu w polu karnym gospodyń oddała groźny strzał na bramkę, ale dobra interwencja Amelii Garcon uchroniła zespół Pragi od utraty kolejnej bramki. Dwie minuty później bramkarka gospodyń musiała jednak wyciągać po raz drugi piłkę z bramki po tym, jak strzał z dystansu tuż pod poprzeczkę oddała Weronika Pilarska. Chwilę po straconej bramce zawodniczki MUKS Pragi Warszawa były blisko zdobycia bramki kontaktowej. Gospodynie przeprowadziły własną akcję i uderzenie na bramkę oddała Dominika Dymitrowicz. Próba ta sprawiła niemałe problemy interweniującej Wiktorii Ćwik i do odbitej piłki natychmiast doskoczyła Aleksandra Marciszewska, jednak również przy dobitce górą była golkiperka Konina. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry w sytuacji sam na sam z bramkarką Pragi znalazła się Paulina Włodarek, ale dobre wyjście Amelii Garcon uniemożliwiło zdobycie kolejnej bramki dla gości.

Po przerwie zawodniczki Medyka II Konin umocniły prowadzenie zdobywając kolejne trafienia. W 52’ po indywidualnej akcji na listę strzelczyń po raz drugi wpisała się Hanna Skryhanava. Po akcji z rzutu rożnego, strzałem z dystansu bramkarkę Pragi próbowała zaskoczyć Liwia Lizik, ale interwencja Amelii Garcon uchroniła gospodynie od utraty kolejnej bramki. Na dwie minuty przed końcem spotkania po strzale Pauliny Włodarek piłka trafiła w słupek, a chwilę później napastniczka Konina zdobyła czwartą bramkę dla gości ustalając wynik na 4:0, choć przy ostatnim trafieniu zespół Pragi sygnalizował, że zawodniczka była na pozycji spalonej.