[Odwiedzamy ligi niższe] Wygrana Uniwersytetu z rezerwami Medyka Konin [zdjęcia]

W dzisiejszym spotkaniu II ligi kobiet walczący o utrzymanie zespół Uniwersytetu Warszawskiego podejmował u siebie znajdującą się w czołówce tabeli drużynę Medyk II Konin. Akademiczki dość nieoczekiwanie zwyciężyły w spotkaniu 1:0, choć miały nieco ułatwione zadanie, gdyż drużyna gości całe spotkanie rozegrała w dziesiątkę.

Mimo braku jednej zawodniczki do pełnego składu, drużyna Medyk II Konin wysoko postawiła poprzeczkę i mecz od pierwszej minuty był bardzo wyrównany. W 4’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szansę na objęcie prowadzenia dla zespołu gości miała Klaudia Urna, ale jej strzał zdołała wybronić Zuzanna Nikisz i ostatecznie obrona wybiła piłkę z dala od własnego pola karnego inicjując kontratak. Piłkę udało się przechwycić Kornelii Bińczyk, jednak zawodniczka Uniwersytetu mając przeciwko sobie dwie obrończynie Medyka II Konin zdołała oddać lekki strzał, który nie sprawił problemów Emilii Grzączkowskiej. W 17’ Zuzanna Maciejewska przechwyciła piłkę w pobliżu pola karnego przeciwniczek i odegrała ją do Kornelii Bińczyk, która ponownie oddała strzał, tym razem zmuszając bramkarkę gości do wybicia na róg. Z kolei w 21’ świetną okazję na zdobycie bramki dla Medyka miała Skryhanava Hanna, która oddała mocny strzał jednak i w tej sytuacji górą była bramkarka, która przeniosła piłkę za linię końcową. Tuż przed przerwą Liwia Lizik próbowała zaskoczyć bramkarkę gospodyń strzałem z dystansu, ale i ta próba została obroniona.

Na początku drugiej części spotkania pierwszą sytuację w 50’ wypracowały zawodniczki drużyny przyjezdnej. Uderzenie na bramkę oddała Kinga Połatyńska, ale i jej nie udało się pokonać bramkarki Akademiczek. W 62’ okazję na objęcie prowadzenia miał Uniwersytet Warszawski za sprawą Weroniki Gos, która z piłką wdarła się w pole karne przeciwniczek, ale powracająca do obrony Klaudia Urna zdołała przeszkodzić napastniczce w oddaniu strzału i ułatwiła obronę Emilii Grzączkowskiej. Chwilę później przy piłce były ponownie Akademiczki. Niepilnowana Agnieszka Gołębiowska próbowała przechwycić dograną na połowę przeciwniczek piłkę, jednak zdołała ją uprzedzić Martyna Piechowska, która zażegnała niebezpieczeństwo wybijając piłkę. Jedyna bramka padła w końcówce spotkania, kiedy w polu karnym Medyka piłkę otrzymała Zuzanna Maciejewska. Zawodniczka Uniwersytetu nie widząc możliwości odegrania piłki zdecydowała się na oddanie strzału i w perfekcyjnie posłała piłkę do bramki, nie dając szans na interwencję bramkarce. W doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie prowadzenia miała jeszcze Anita Sikora, jednak zawodniczka źle złożyła się do strzału i piłka przeleciała nad poprzeczką.