fbpx

Oficjalnie: Rozgrywki we Włoszech zawieszone!

Stało się to, o czym informowaliśmy wczoraj wieczorem. Dzisiaj rano wszedł w życie dekret czyniący z Włoch obszar chroniony. Zamknięte zostały szkoły, odwołane zgromadzenia publiczne, a także wszystkie wydarzenia sportowe. Taki stan potrwa co najmniej do 3 kwietnia.

Premier Italii, Giuseppe Conte na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosił w poniedziałkowy wieczór, że podpisany został specjalny dekret, czyniący z całego kraju „czerwoną strefę zagrożenia”. Ma to związek z koronawirusem, którym liczba osób zarażonych nieuchronnie zbliża się we Włoszech do 10 tysięcy.

Nowe wytyczne wchodzące w życie od wtorkowego poranka zakazują przemieszczania się w celach innych niż dojazd do pracy, szpitala, bądź w innego typu wyjątkowych przypadkach, co w dodatku musi być potwierdzone na piśmie. Dyrektywa ta obowiązuje nie tylko w przypadku podróży do innych krajów, ale przede wszystkim chodzi w niej o przemieszczanie się między miastami i regionami wewnątrz Włoch.

Musimy natychmiast zastosować rygorystyczne środki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Alarm czerwony obejmie teren całego kraju, szkoły, uniwersytety oraz wydarzenia sportowe pozostaną zawieszone do 3 kwietnia. Pozostajemy w gotowości, będziemy reagować w zależności od dalszego rozwoju sytuacji – powiedział na konferencji prasowej premier Włoch.

Decyzja ta oznacza, że w ciągu najbliższych tygodni w akcji w klubowych barwach nie zobaczymy na pewno Aleksandry Sikory, Madison Solow i Patrycji Jerzak, występujących we włoskich zespołach. Pod ogromnym znakiem zapytania stoi obecnie w ogóle dokończenie sezonu 2019/2020. Przypomnijmy, że Juventus Aleksandry Sikory jest aktualnie liderem Serie A i pewnie zmierzał po kolejne mistrzostwo, natomiast Napoli Patrycji Jerzak jest bardzo bliskie awansu do włoskiej elity, plasując się na pierwszym miejscu w Serie B. Jeszcze większy kłopot mają piłkarskie rozgrywki męskie, które muszą zostać zakończone do połowy maja z uwagi na czerwcowe Mistrzostwa Europy, a te zgodnie z planami mają zawitać również do Włoch.

 

fot. juventus.com

Other Articles

Leave a Reply