Oranje ponownie zwycięskie

W ostatnim dniu zmagań kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy dzień zaczęliśmy od meczu Holandii z Chorwacją. Podopieczne Luki Marinovica grały o honorowe zwycięstwo. Niderlandki wciąż pozostawały w grze o awans.

Pierwsze dziesięć minut pierwszej połowy to koncertowa gra obydwu bramkarek. Dopiero w 11. minucie Simone Hand pokonuje Andree Telisman, kończąc akcję całej drużyny. Obie drużyny narzuciły wysokie tempo, akcja goniła akcję. Lecz żadnej z zawodniczek Holandii i Chorwacji nie udało się pokonać bramkarki przeciwniczek i do przerwy na tablicy widniał wynik 1:0 dla Oranje.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Zespoły atakowały, stwarzały sytuacje, ale brakowało wykończenia. Ambitne Chorwatki usilnie dążyły do wyrównania, lecz Holenderki umiejętnie się broniły. W 36. minucie spotkania Holenderki mogły podwyższyć wynik, lecz Kayla Van Den Boomgaard nie wykorzystała przedłużonego rzutu karnego. Fantastyczną paradą popisała się Telisman, dla której był to trzeci obroniony przedłużony karny na tym turnieju.

Holenderki zwyciężyły i z sześcioma punktami czekały na rozstrzygnięcie w meczu Polska – Ukraina. Chorwatki zakończyły udział w turnieju bez zdobyczy punktowej.

El. Mistrzostw Europy
Holandia – Chorwacja 1:0 (0:0)
Hand 11`

Ż.K: Stipancevic

Holandia: Reitsma – Prijs, Veltrop, Visser, Barendse oraz Troost, Sam, Hand, Verschoor, Van Den Boomgaard, Brueren, De Groen, Brand, Grashius

Chorwacja: Telisman – Slavica, Oresic, Matijevic, Stipancevic oraz Severinski, Bucic, Mijoc, Rogar, Trstenjak, Zagar, Vranic, Krog, Galser

Sędziowie: 1) Norbert Szilagyi (HUN), 2) Ugur Cakmak (TUR), 3) Juan Boelen (BEL)

Sędzia czasowy: Damian Grabowski (POL)