Przebudzenie beniaminka

Beniaminek z Radomia w siedmiu kolejkach nie zdobył nawet punktu i przed aktualną kolejką zajmował ostatnie miejsce w tabeli. W meczu ze szczecińską Pogonią nastąpiło jednak efektowne przełamanie i HydroTruck zdobył pierwsze punkty – od razu komplet – zwyciężając 3:0.

Jeśli ktoś z miejscowych kibiców nie był przekonany, czy w deszczowe przedpołudnie warto wybrać się na mecz, sam początek spotkania szybko przekonał go, że była to dobra decyzja. Po 10.minutach bowiem po bramkach Oliwii Malesy i Aleksandry Zawadzkiej radomianki prowadziły już 2:0. Szczecin przeważał przez całe spotkanie, pogonianki atakowały zawzięcie, ale w piłce nożnej punkty zdobywa się skutecznością – a tego dnia to radomianki były znacznie skuteczniejsze, nieliczne sytuacje przekuwając na bramki. Gdy w 63.minucie na listę strzelczyń wpisała się Karolina Barczak, stało się jasne, że tego dnia punkty zostaną w Radomiu.

Dzięki zwycięstwu HydroTruck opuścił ostatnie miejsce w tabeli, rolę czerwonej latarni objęła natomiast drużyna AP Orlen Gdańsk – przypomnijmy jednak, że drużyna z Pomorza ma dwa mecze rozegrane mniej, bowiem jutro wybiera się na spotkanie do Sosnowca, a 12 listopada rozegra zaległe derby Pomorza z Pogonią Szczecin. Za tydzień natomiast radomianki wybierają się do Łęcznej, a szczecinianki czeka spotkanie z Pogonią Tczew.