Zabójcza skuteczność

W Bielsku-Białej zmierzyły się ze sobą dwie drużyny o przeciwstawnych aspiracjach. Gospodynie wciąż muszą walczyć o uniknięcie spadku; drużyna gości wciąż myśli o medalowej lokacie. Po ciekawym widowisku bliższe celu są gdańszczanki, które zwyciężyły 4:1.

Pierwsza połowa spotkania pod względem gry była dość wyrównana, oba zespoły tworzyły sobie sytuacje do zdobycia goli, jednak skuteczność wykończenia u bielszczanek pozostawiała sporo do życzenia. Zabójczą skuteczność prezentowały natomiast gdańszczanki – już do przerwy trzykrotnie Jessica Ludwiczak musiała wyjmować piłkę z siatki. Gospodynie walczyły do końca o zmianę niekorzystnego wyniku i w 60.minucie zmniejszyły straty po bramce Julii Gutowskiej. Drużyna gości kontrolowała sytuację i tuż przed końcem spotkania Alyssa Kate Frazier ustaliła jego wynik.