Orlen Ekstraliga: Koncertowy występ były zawodniczek Orlenu, GKS gromi drużynę z Gdańska

GKS Katowice pokonał na własnym stadionie AP Orlen Gdańsk 5:1 w spotkaniu 9. kolejki Orlen Ekstraligi.

Katowiczanki podrażnione ostatnią porażką z Pogonią Szczecin ruszyły z atakami na bramkę Orlenu i już w 2 minucie Nikola Brzęczek trafiła do bramki gdańszczanek. Fenomenalnym podaniem popisała się Julia Włodarczyk, która trafiła do GKSu właśnie z Orlenu, a Brzęczek musiała tylko dostawić nogę i piłka trafiła do bramki Marty Michlewicz.  Gdańszczanki ruszyły do odrabiania strat, jednak obrona GKSu była na posterunku i nie pozwalały na zagrożenie pod swoją bramką. Katowiczanki kontrolowały spotkanie, realizując założenia taktyczne i wynikiem tego była kolejna bramka dla katowiczanek. Ponownie Julia Włodarczyk dobrze podała piłkę do Aleksandry Nieciąg, a ta uderzyła z szesnastego metra, trafiając do bramki Orlenu. Gdańszczanki starały założyć pressing, jednak ich próby zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem. W 43 minucie Klaudia Słowińska wrzuciła w pole karne, a Aleksandra Nieciąg strzałem głową po raz drugi pokonała Martę Michlewicz. Tak więc obie zawodniczki, które przyszły w tym sezonie z Gdańska zaliczają asysty w tym meczu.
W drugiej połowie obraz na boisku się nie zmienił, chociaż tempo spotkania spadło. Katowiczanki mające dobry wynik starały się kontrolować sytuację, zawodniczki Orlenu wyglądały na pogodzone z wynikiem. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 84 minuty. Wtedy to ponownie Nikola Brzęczek z narożnika pola karnego huknęła jak z armaty nie dając szans Marcie Michlewicz. Gdańszczanki w doliczonym czasie pokazały jeszcze pazur. Clarissa Kirsch-Downs odważnie weszła w pole karne miedzy trzy defensorki i uderzyła w róg bramki obok Kingi Seweryn, zdobywając bramkę honorową. Jednak to byłe ex gdańszczanki ustaliły wynik meczu. W 4 minucie czasu doliczonego po raz trzeci Julia Włodarczyk obsłużyła podaniem tym razem Klaudię Słowińską, a ta trafiła do bramki zaliczając debiutancką bramkę w barwach GKSu. Katowiczanki wysoko wygrywają i powiększają przewagę punktową.