Orlen Ekstraliga: Show Magdaleny Sobal w Łęcznej!

Pogoń Dekpol Tczew pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1 w meczu 9. kolejki Orlen Ekstraligi. Bohaterką zespołu z Tczewa została strzelczyni dwóch bramek Magdalena Sobal. Gola dla gospodyń zdobyła Dominika Dereń.

Spotkanie rozpoczęło się od prób ataków Pogoni, które kończył się jednak nieudanymi zagraniami w pole karne rywalek, W siódmej minucie po rzucie wolnym piłkę w pole karne zagrywała Roksana Ratajczak, a do piłki nie doszła Katja Skupień. W trzynastej minucie błąd w defensywie popełniły Górniczki, a piłkę przejęła Jędrzejewska, która zagrała do Magdaleny Sobal, która zagrał wzdłuż bramki, a piłkę z pola karnego wybiła Agnieszka Derus. Pokonać Urbańczyk uderzeniem z dystansu próbowała Martyna Tryka, z której uderzeniem poradziła sobie bramkarka gospodyń. Zakotłowało się pod bramką zespołu z Tczewa w osiemnastej minucie po rzucie wolny, a ostatecznie piłkę poza karne wyekspediowała jedna z zawodniczek przyjezdnych. W 22. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Ratajczyk, która uderzyła nad bramką. Górniczki, które w tym spotkaniu zagrożenie pod bramką rywalek stwarzały po rzutach wolnych, mogło wyjść na prowadzenie w 27, minucie, gdy do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszła Katja Skupień i uderzyła głową obok bramki. W trzydziestej czwartej minucie Jędrzejewska przedarła się lewą stroną boiska, dośrodkowanie zawodniczki Pogoni zostało zablokowane, a piłka ponownie trafiła do zawodniczki Pogoni, która tym razem zdecydowała się na strzał, który został zablokowany. W 35. minucie Adrianna Banaszkiewicz zagrała piłkę wprost pod nogi Dominiki Dereń, która przelobowała bramkarkę i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W końcowych sekundach pierwszej połowy Górnik zaatakował i mógł podwyższyć prowadzenie po uderzeniu Oliwi Rapackiej, która wykorzystała podanie od Doroty Hałatek, a przed utratą gola zapobiegła Banaszkiewicz. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego na bramkę uderzała Oliwia Katowicz, a uderzenie pewnie wybroniła Urbańczyk.

Początek pierwszej części należał do miejscowych, które dłużej otrzymywały się przy piłce i próbowała zagrozić bramce rywalek. W 52. minucie Oliwia Rapacka zdecydowała się na indywidualną akcję po lewej stronie boiska i została zatrzymana przed polem karnym rywalek. Chwile później w sytuacji sam na sam znalazła się Derus, która przegrała pojedynek z wychodzącą z bramki Banaszkiewicz. Pogoń w drugiej połowie ograniczała się do kontrataków i w 81. minucie Magdalena Sobal otrzymała podanie prostopadłe, jednak została uprzedzona w ostatniej chwili przez jedną z defensorek gospodyń. W 76. minucie Magdalena Sobal znalazła się w znakomitej sytuacji i z bliskiej odległości uderzyła, a jej strzał zmierzający do bramki wybiła Julita Głąb. Po chwili Rapacka urwała się lewą stroną i zdecydowała się na strzał, który minął bramkę rywalek. W 78. minucie w polu karnym Magdalena Sobal była faulowana w polu karnym, a Ewelina Fiodorczk-Sipko wskazała na rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podeszła poszkodowana i mocnym uderzeniem pokonała 16-letnią bramkarkę Górnika. Po stracie bramki gospodynie ruszył do ataków i próbowały ponownie objąć prowadzenie. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Katja Skupień wpadła w pole karne i uderzyła obok słupka. W 88. minucie Ratajczyk straciła piłkę na rzecz jednej z zawodniczek rywalek, która zagrała do Magdaleny Sobal, która po przebiegnięciu niemal połowy boiska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W ostatnich sekundach z rzutu wolnego uderzała Roksana Ratajczyk, której strzał przeszedł obok bramki Banaszkiewicz.