Orlen Ekstraliga: Liderki zagrały na piątkę

Pogoń Szczecin nie dała większych szans Medykowi POLOmarket Konin wygrywając z przedostatnim zespołem Orlen Ekstraligi 5:0.

Pogoń ruszyła do ataku od samego początku meczu. Już w 4. minucie Crim miała okazje, by otworzyć wynik meczu, ale jej strzał minimalnie minął bramkę. Medyczki od czasu do czasu kontratakowały i w 10. minucie Patrycja Ziemba stanęła przed szansą zdobycia bramki. Jej strzał obroniła Anna Palińska, która już od ponad 400 minut zachowuje czyste konto. W 21. minucie zamknięte w swoim polu karnym Medyczki tracą pierwszą bramkę. Zuzanna Radochońska wystawiła piłkę w polu karne i po niefortunnej interwencji Patrycja Ziemba kieruje piłkę do swojej bramki. Mimo wielu kolejnych ataków Pogoń nie potrafiła podwyższyć wyniku, brakowało skuteczności i wykończenia. W 38. minucie na polu karnym faulowana zostaje Kinga Bużan i arbiter wskazała na “wapno”. Emilia Zdunek podeszła do jedenastki i pewnym strzałem podwyższyła wynik na 2:0. Tuż przed końcem meczu w zamieszaniu na polu karnym Medyka Emilia Zdunek próbowała pokonać Julię Woźniak, ta obroniła strzał, ale dobitka Natalii Oleszkiewcz trafiła do siatki. Medyczki po pierwszej połowie przegrywają 0:3.
Na drugą połowę w drużynie Medyka nie wyszły już Aleksandra Bieryło oraz Milica Andric, w ich miejsce pojawiły się Klaudia Urna i Julia Chudy. Pogoń nadal atakowała i znów brakowało skuteczności. Natalia Oleszkiewicz dwukrotnie zmarnowała wyborne sytuacje. Czego nie zrobiła Oleszkiewicz uczyniła Jalyen Crim. Oshobukola straciła piłkę tuż przed polem karnym, Emilia Zdunek odegrała piłkę do Crim, a ta bez problemu trafiła do bramki. Przez kolejne minuty Pogoń atakowała jednak albo strzały były niecelne, albo Julia Woźniak nie pozwalała się pokonać. W 87. minucie Agnieszka Garbowska, która cztery minuty wcześniej zameldowała się na boisku, mierzonym strzałem trafiła od słupka do bramki Medyka, ustalając wynik na 5:0.