Orlen Ekstraliga: Zwycięstwo Gieksy przy Bukowej

W ostatnim meczu 19. kolejki Orlen Ekstraligi GKS Katowice wygrał u siebie 2:0 z KS Uniwersytetem Jagiellońskim.

Mistrzynie Polski od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i akcja toczyła się głównie na połowie Jagiellonek. Podopieczne Karoliny Koch wyszły na prowadzenie w 11. minucie. Na listę strzelczyń wpisała się Dżesika Jaszek. Drugi kwadrans był znacznie bardziej wyrównany, a Jagiellonki stworzyły zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Kingę Seweryn: najgroźniejszą akcję stworzyły w 27. minucie, kiedy to Paulina Guzik przymierzyła w poprzeczkę. Do przerwy utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Gieksy.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które skupiały się na szukaniu swoich szans z ataku pozycyjnego. W kolejnych minutach do Gieksa narzucała tempo i stworzyła sobie wiele okazji, aby podwyższyć prowadzenie. W 88. minucie Amelia Bińkowska ustaliła wynik spotkania. Pierwszy strzał snajperki Gieksy został zatrzymany przez świetnie dysponowaną w tym meczu Karolinę Klabis, jednak przy dobitce nie miała już szans.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu GKS Katowice otwiera tabelę z przewagą trzech punktów nad drugą Pogonią. Jagiellonki zaś wciąż nie mogą być pewne ligowego bytu – zajmują dziesiątą lokatę z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową.