Orlen Ekstraliga: Zwycięstwo Medyka w meczu sąsiadów z tabeli

W Koninie spotkały się ze sobą dwie najsłabsze drużyny Orlen Ekstraligi. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Medyk POLOmarket Konin, który wygrał 3:1 i zbliżył się do miejsca dającego utrzymanie na dwa punkty.

Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 34. minuty, a wynik meczu otworzyła Monika Mierzejewska, która wykorzystała podanie w pole karne i z bliskiej odległości pokonała Ewe Sikorę. W 37. minucie Grigoria Pouliou podwyższyła prowadzenie gospodyń uderzeniem głową. W 42. minucie wychodząca na czystą pozycję Oliwia Jaśniak była faulowana przez Justynę Liberę, która otrzymała czerwoną kartkę. Wynik spotkania w 71. minucie podwyższyła Oliwia Jaśniak, która pokonała w sytuacji sam na sam Ewe Sikorę. W 77. minucie w polu karnym faulowana była Katarzyna Kałużna, a do piłki ustawionej na 11 metrze podeszła Gabriela Kędzia, która pokonała Samanthe Castanede.

Orlen Ekstraliga – 18. kolejka
Medyk POLOmarket Konin – Stomilanki Olsztyn 3:1 (2:0)
Mierzejewska 34′, Grigoria Pouliou 37′, Jaśniak 77′ – Kędzia 78′(k)

żółte kartki: Krupa, Ziemba – Skrzypińska, Dall’Ara.

czerwona kartka: Libera (za faul taktyczny, 42′)

Medyk POLOmarket Konin: Samantha Castaneda – Klaudia Urna, Stella Oshobukola, Natasza Krupa (Zuzanna Kogutek 73′), Monika Mierzejewska, Patrycja Ziemba (Paulina Kubiak
89′), Nina Budzińska, Elena Aristodemou, Oliwia Jaśniak, Patrycja Sikora (Gabriela Mikucka 89′), Grigoria Pouliou.

Stomilanki Olsztyn: Ewa Sikora – Justyna Libera, Wiktoria Skrzypińska, Karolina Taranowska (Oliwia Czarnecka 46′), Gabriela Kędzia, Olha Zubchyk (Martyna Zukowska 90′), Katarzyn Kałużna, Alicja Sokołowska, Kamila Osajkowska, Jayda Brown (Weronika Kamala 66′), Bruna Marques (Federica Dall’Ara 66′).