Orlen I liga: Czy będzie to początek zwycięskiej serii Sportisu?

W dwóch pierwszy kolejkach sezonu 2023/2024 Orlen I ligi 1 KS Ślęza Wrocław rozegrała tylko jedno spotkanie, na inaugurację remisując na własnym terenie z UKS 3 Weronicą Staszkówka Jelna. Spotkanie drugiej kolejki z SWD Wodzisław Śląski zostało przełożone. Dzisiaj, w drugim domowym meczu Ślęza marzyła o zgarnięciu trzech punktów, na drodze stanął jednak zespół z Bydgoszczy. Sportis przyjechał do Wrocławia zbudowany zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Lechem Poznań UAM. We Wrocławiu działo się bardzo dużo, działo się bardzo ciekawie!

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie przyniosła bramek dla żadnego z zespołów, co podkręcało jedynie apetyt na drugie czterdzieści pięć minut. Ślęza z pewnością nie byłaby usatysfakcjonowana remisem, podobnie jak Sportis, dzięki czemu można było spodziewać się ciekawej drugiej odsłony tego pojedynku. Tak też było po przerwie!

Jako pierwsze na prowadzenie wyszły piłkarki z Bydgoszczy za sprawą trafienia Joanna Ścisłowskiej w 68. minucie rywalizacji, dla której było to drugie trafienie w bieżącym sezonie (pierwszą bramkę zdobyła w 1. kolejce w Gdyni). Zaledwie cztery minut później prowadzenie podwyższyła Wiktoria Ratyńska bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego! Było to pierwsze trafienie Sary w sezonie 2023/2024. W tym momencie sytuacja zespołu z Wrocławia była już bardzo trudna, odrobienie dwubramkowej straty, mając naprzeciw napędzony Sportis, z pewnością do najłatwiejszych zadań nie będzie należało. Ambitnie walczące piłkarki ze stolicy Dolnego Śląska zdołały zdobyć bramkę kontaktową w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy do siatki bydgoszczanek trafiła Joanna Gogacz. Choć Sportis mecz kończył w “dziesiątkę” po tym jak sędzia Agnieszka Płaskocińska udzieliła drugiego napomnienia Matyldzie Bujak, Ślęzie zabrakło już czasu na doprowadzenie do wyrównania.

Sportis KKP Bydgoszcz ma w tej chwili mini-serię dwóch z rzędu wygranych pojedynków, czy uda się ją przedłużyć? Przekonamy się już niebawem. Ślęza Wrocław z kolei szansę na rehabilitację będzie miała już w najbliższą środę, kiedy na 19:30 zaplanowany jest zaległy mecz wyjazdowy z SWD Wodzisław Śląski.