Orlen I Liga: Resovia wygrywa i wskakuje na fotel lidera!

Resovia Rzeszów pokonała 2:1 SWD Wodzisław Śląski w meczu 6. kolejki Orlen Ekstraligi i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Gole dla zespołu z Rzeszowa zdobywały Nicola Salawa i Marta Miś, a dla SWD bramkę zdobyła Blanka Ocipinska.

Resovia stawiana w roli faworyta objęła prowadzenie w 35. minucie po golu Julii Kwok, a pięć minut później Małyjurek pokonała Marta Miś. W drugiej części spotkania ostatni zespół Orlen I Ligi zdobył bramkę kontaktową po strzale Blanki Ocipinskiej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to zespół z Rzeszowa mógł świętować komplet punktów, który zapewnił mu powrót na pozycję lidera tabeli.