Rekord niczym Medyczki

Wrocławianki to jedna z drużyn Ekstraligi, które zaczęły nowy sezon wynikami poniżej oczekiwań. Miejsce w strefie spadkowej to na pewno nie lokata, jakiej oczekiwali zarówno kibice, jak i zawodniczki i działacze niedawnych finalistek Pucharu Polski. W szóstej kolejce wrocławianki stanęły przed szansą na przełamanie, spotykając się z beniaminkiem z Bielska, mającym na koncie o jeden punkt więcej. Mimo przewagi drużyny gości to rekordzistki cieszyły się z trzech punktów, zdecydowanie zwyciężając 3:0.

Wrocławianki zaatakowały od początku, starając się objąć prowadzenie i spokojnie kontrolować sytuację na boisku, tymczasem bielszczanki najwyraźniej wzięły przykład z konińskich medyczek: przeciwniczki atakowały, a rekordzistki strzelały. I to gospodynie na przerwę schodziły z prowadzeniem po bramce wypożyczonej z Sosnowca Darii Długokęckiej. Po przerwie Julia Gutowska dołożyła jeszcze bramkę z rzutu karnego i rekordzistki były o krok od zdobycia kompletu punktów. Gospodynie mimo wszystko szukały okazji do powiększenia prowadzenia i w 73.minucie po pechowej interwencji Aleksandry Dudziak dopięły celu.

Przed drużyną z Wrocławia teraz ciężkie spotkania – w kolejce czekają między innymi UKS SMS Łódź i GKS Katowice, a tam o punkty będzie bardzo trudno. Bielszczanki też nie mają łatwego rozkładu jazdy (za tydzień czeka je katowicka Gieksa, do tego Szczecin. Łęczna i Czarne), więc dzisiejszy komplet punktów może się okazać wyjątkowo cenny.