Orlen I Liga: Skra Częstochowa pewnie pokonuje SWD

Dla częstochowskiej Skry było to dopiero drugie spotkanie w bieżącym sezonie, w meczu inaugurującym sezon 2023/2024 na własnym terenie Skra zremisowała z Resovią Rzeszów. Drugie starcie ze Staszkówką Jelna zostało przełożone z powodu złego stanu boiska. Dla SWD Wodzisław Śląski było to pierwsze spotkanie ligowe po perturbacjach organizacyjno-kadrowych, o których szczegółowo informowaliśmy w naszym serwisie.

Bardzo młody zespół z Wodzisławia Śląskiego prowadzony przez Marcina Ćwiklińskiego podjął rękawicę rzuconą przez Skrę Częstochowa i starał się powalczyć o korzystny wynik przeciwko zdecydowanym faworytkom, które w minionym sezonie na zapleczu Orlen Ekstraligi zajęły wysokie, trzecie miejsce. Częstochowianki zapewniły sobie bardzo duży komfort gry w ciągu dziewięciu minut, pomiędzy 20. a 28. minutą rywalizacji zdobyły dwie bramki. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Natalia Liczko, kilka minut później prowadzenie podwyższyła Oliwia Frontczak. W tym momencie piłkarki spod Jasnej Góry mogły spokojnie kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gry na boisku w zespole SWD pojawiła się Kinga Przeciszewska. Kwadrans po gwizdku sędzi Marty Majszczyk, rozpoczynającym drugie czterdzieści pięć minut do siatki wodzisławianek trafiła po raz drugi dzisiejszego wieczoru Oliwia Frontczak. Trzecia bramka dla Skry przesądziła o wyniku końcowym tego spotkania, ale nie odebrała ambicji i woli walki SWD, które poczyniło niesamowity wysiłek, aby w Orlen I lidze przystąpić do rywalizacji. Efektem starań zespołu z Wodzisławia Śląskiego była bramka honorowa zdobyta w 85. minucie rywalizacji przez Blankę Ocipinską. Skra zakończyła jednak ten mecz mocnym akcentem i kropkę nad “i” w drugiej minucie doliczonego czasu gry postawiła Zuzanna Kubiciel. Niedługo po jej trafienie sędzia Marta Majszczyk zakończyła mecz i podopieczne Patryka Mrugacza zgarnęły pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Bardzo młoda drużyna SWD Wodzisław Śląski zapłaciła frycowe, musiała uznać dzisiaj wyższość rywalek z Częstochowy, które są jednymi z głównych kandydatek do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Dzisiejsze gościnie z pewnością z każdym kolejnym spotkaniem będą czuły się na ekstraligowym zapleczu coraz pewniej i zaczną punktować.

Skra Częstochowa na najbliższy mecz uda się do Bydgoszczy, gdzie w niedzielę o godzinie 12:00 wybiegnie naprzeciwko Sportisu KKP. W najbliższą środę o 19:30 SWD Wodzisław Śląski zainauguruje sezon 2023/2024 na własnym obiekcie, kiedy w zaległym spotkaniu podejmie 1 KS Ślęzę Wrocław.