Pechowa porażka ambitnego beniaminka

W Gdańsku w zaległym spotkaniu 11. kolejki Ekstraligi spotkały się obecny i zeszłoroczny beniaminek. Rekord potrzebował punktów, by nieco zmniejszyć dystans do innych zespołów z dolnej połowy tabeli i oddalić widmo spadku, z kolei Gdańsk chciał wygrać, by efektownie zakończyć solidną rundę jesienną w wykonaniu AP LOTOS i spokojnie przygotowywać się do rundy rewanżowej z bezpiecznym dystansem do strefy spadkowej.

Mecz przebiegał w myśl zasady – jedna strona ma przewagę, ale to druga zdobywa bramki. Rekord częściej był przy piłce (ponad 60% posiadania), częściej atakował, częściej strzelał na bramkę (12:8 w strzałach celnych), ale to gdańszczanki strzelały bramki – najpierw Jagoda Szewczuk, potem Julia Włodarczyk i do przerwy gospodynie prowadziły 2:0. Bielszczanki walczyły ofiarnie do końca, co w 85’ wreszcie udokumentowała bramką kontaktową Maja Szafran. Drużyna Rekordu atakowała dalej, ale już w doliczonym czasie gry to Marcelina Preuss pokonała Wiktorię Berdys i AP LOTOS był już pewny zdobycia trzech punktów.

Po dzisiejszym meczu Gdańsk ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową i nad Motławą powoli zaczynają się przygotowania do trzeciego sezonu w Ekstralidze. Bardzo trudna jest za to sytuacja Rekordu, któremu do bezpiecznego miejsca brakuje 6 punktów (przypomnijmy, że drużyna z Bielska-Białej ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Czarnymi Sosnowiec). Szkoda, bo Rekord to ambitna i waleczna drużyna, co udowodniła choćby w dzisiejszym spotkaniu.