Pewna wygrana Jagiellonek

Zaledwie tydzień temu obie drużyny rywalizowały na hali w  Poznaniu podczas Turnieju Finał  Four Futsalu, gdzie  Jagiellonki zostały Mistrzem Polski   a już w sobotnie południe przyszło się drużynom  zmierzyć na boisku trawiastym.

Gospodarzy były faworytem tego meczu. Do tego spotkania Rolnik przystąpił mocno osłabiony  w kadrze meczowej  zabrało Beaty Kiersztajn oraz doświadczonej Magdaleny Łuczak , które odniosły ciężkie  kontuzje  podczas rozgrywek Futsalowych.

Już od pierwszych minut spotkania to zawodniczki UJ zaatakowały swoje przeciwniczki. Na domiar złego drużyna gości musiała dokonać już w 9 minucie pierwszą zmianę  z powodu urazu Agaty Sobkowicz do gry wprowadzona została Wiktoria Aumiller .Rolnik dobrze się bronił aż do 27 minuty  kiedy to po raz pierwszy po strzale Weroniki Wójcik, Agnieszka Woźniak była zmuszona wyciągnąć futbolówkę z  bramki . W odpowiedzi przyjezdne  wyprowadziły nieliczne kontry po jednej z nich strzał Ejzel obroniła Karolina Klabis. Tuz przed przerwą Katarzyna Daleszczyk podwyższa na 2:0  dla Krakowianek/

Po zmianie stron  obraz gry nie zmienił się. Gospodynie już 49 minucie  podwyższają na 3:0 po bramce Karoliny Grec  w 49 minucie spotkania. Ta sama zawodniczka podwyższa na 4:0 w 68 minucie spotkania po strzale z 430 metra piłka ląduje pod porzeczką bramki strzeżonej przez Agnieszkę Włodarczyk. Rolnik sporadycznie atakował a strzały Kujawskiej , Pająk, Aumiiller  broniły bramkarki  Krakowa. Dominujący w tym meczu Uj jeszcze dwukrotnie podwyższył swój wynik Brygida Solawa. Ostatecznie Jagiellonko pewnie pokonały zespół z Głogówka 6:0.