Udana pogoń Holenderek, wicemistrzynie świata awansują do ćwierćfinału

W ostatnim meczu grupowym reprezentacja Holandii pokonała Szwajcarię 4:1 i awansowała do fazy ćwierćfinałowej mistrzostw Europy.

Początkowe minuty spotkania były mało ciekawe i żadna ze stron nie potrafiła skonstruować akcji, która zagroziła by bramce rywalek, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wszystko co najciekawsze działo się w drugich czterdziestu pięciu minutach gdy kibice zgromadzeni na Bramall Lane w Sheffield zobaczyli pięć bramek. Wynik spotkania otworzyła w 49.minucie Crnogorcević, która przy próbie wybicia piłki zmierzającej do bramki podjęła nieuydaną próbę jej wybicia. Szwajcarki odpowiedziały bardzo Szybko gdy z lewej strony piłkę zagrała Bachman, a tam piłkę opanowała Reuteler i doprowadziła do wyrównania. Chwile później podobna akcja do bramkowej Bachman zagrał w pole karne do Sow, która znajdując się w znakomitej sytuacji uderzyła w bramkarkę rywalek, a dobitka uderzenia zatrzymała się na słupku bramki wicemistrzyń świata. W 78.minucie na uderzenie z dystansu zdecydowała się Xhemaili jednak znakomicie w bramce spisała się van Domselaar, która sparowała uderzenie na rzut rożny. Szwajcarki miały szansa na objęcie prowadzenia jednak to Holenderki w 84.minucie objęły prowadzenie po błędzie defensywy rywalek, a przede wszystkim bramkarki Thalmann, która nie trafiła w piłkę przy próbie wybicia dośrodkowania, a piłkę głową do bramki skierowała Leuchter. W 88.minucie piłka w siatce znalazła się po uderzeniu Pelovej jednak znajdowała się ona na pozycji spalonej i trafienie nie zostało uznane. W doliczonym czasie gry Holenderki podwyższyły prowadzenie po uderzeniu głowa Pelva. W ostatniej akcji meczu długie zagranie ze środka boiska otrzymała Pelova, której próba uderzenia zamieniła się w znakomite podanie do Leuchter, która strzałem z pięciu metrów ustaliła wynik spotkania.