Krakowska wymiana ciosów zakończona wygraną Jagiellonek

W Krakowie, kibice na brak goli narzekać nie mogli pomimo niezbyt szybkiego meczu. W wymianie ognia pomiędzy AZS UJ Kraków a GKS Katowice to “Jagiellonki” wygrały 4:3.

Początek porannego meczu w stolicy Małopolski nie należał do tych, po których mogliśmy się spodziewać wiele. Mimo to już w 7. minucie meczu Amelia Bińkowska wykorzystała błąd Dominiki Woźniak i otworzyła wynik spotkania. Pojedynek od razu się ożywił i po kolejnych 180 sekundach AZS UJ Kraków doprowadził do remisu. Dobre zagranie z prawej strony Kingi Wilk, trochę przypadku w poczynaniach na jedenastym metrze i finalnie piłka znalazła się w bramce po zagraniu z najbliższej odległości Weroniki Smazy.

Podopieczne Karoliny Koch długo się rozkręcały, lecz udało się Klaudii Maciążce wyprowadzić katowiczanki na prowadzenie w 24. minucie spotkania. Przyjezdne były ponadto były bardziej zdeterminowane w swoich poczynaniach. Ale samo tempo meczu było dość wolne.

Karą za to była akcja z 42. minuty. Paulina Guzik z prawej strony wycofała w okolicę dwudziestego metra piłkę do Anny Zapały. Ta niepilnowana kompletnie przez nikogo strzeliła z pewnością jednego z piękniejszych goli w tej kolejce.

Po przerwie, w nadziei, że zwycięstwo jest blisko, to “Jagiellonki” zaczęły odważniej. Skutkiem tego druga dziś bramka Weroniki Smazy po godzinie gry. Dobre rozegranie dwójkowej akcji, zakończone płaskim strzałem w dalszy róg bramki, wskutek którego piłkarki spod Wawelu objęły prowadzenie.

Tak czy inaczej, świetnym nosem pochwalić może się Karolina Koch. W 74. minucie wprowadziła ona Patrycję Kozarzewską. Ta właściwie z miejsca zaczęła pracować na gola i w wyniku tego młoda debiutantka po niespełna dziesięciu minutach mogła się cieszyć z bramki premierowej. Bramki dającej wówczas remis.

Z drugiej zaś strony, wprowadzona przez Krzysztofa Kroka Aleksandra Pleban, dobrze odnalazła się w polu karnym i po raptem dwudziestu minutach na placu gry dawała jeszcze ważniejszą bramkę na obiekcie Prądniczanki. Dzięki temu, mimo niemrawego początku spotkania, ostatecznie oglądaliśmy fenomenalne widowisko, w wyniku którego zobaczyliśmy aż siedem goli.

W 2. kolejce “Jagiellonki” zagrają w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Ślązaczki natomiast udadzą się na spotkanie za miedzę. Mecz w Sosnowcu we wtorek o 17.30

[Przyznane “Gwizdki”] 5 – Udanie prowadzona pierwsza połowa. Dobre poruszanie się po murawie, co skutkowało właściwymi decyzjami i brakiem “wypaczenia” wyniku. Ogólnie mówiąc, bardzo dobrze przeprowadzone całe zawody. Ostatecznie na tę ocenę z pewnością zapracowały wszystkie panie sędzie.

1.kolejka – Ekstraliga
AZS UJ Kraków – GKS Katowice 4:3 (1:2)
Smaza 10′, 60′ Zapała 42′, Pleban 85′ – Bińkowska 7′, Maciążka 24′, Kozarzewska 83′

sędzia: Ewa Walczyńska (5) – Karolina Zygmond, Ewelina Szczołko oraz Aneta Kowalska

Żółta kartka: Nieciąg (AZS UJ)

AZS UJ: Klabis – Nieciąg, Zapała, Woźniak, Gębica (63′ Pleban), Wilk, Smaza, Daleszczyk, Guzik (63′ Malinowska), Wójcik, Derus (82′ Bińkowska)

GKS Katowice: Seweryn – Konkol, Olszewska, Tkaczyk (74′ Kozarzewska), Hajduk, Turkiewicz, Rybaczuk (67′ Drąg), Vojtkova (55′ Brzęczek), Kłoda, Bińkowska, Maciążka