Piłkarki Chelsea nie odrobiły strat na Camp Nou. Znamy pierwsze finalistki Ligi Mistrzyń!

Poznaliśmy pierwsze uczestniczki wielkiego finału UEFA Women’s Champions League. Po raz trzeci z rzędu w decydującym o trofeum Ligi Mistrzyń starciu zagrają piłkarki Barcelony, które w dwumeczu wygrały 2:1 z Chelsea.

Przed dzisiejszym rewanżem zawodniczki z Katalonii były w korzystniejszej sytuacji. Pierwsze starcie z The Blues, rozegrane przed pięcioma dniami, zakończyło się bowiem triumfem mistrzyń Hiszpanii 1:0. Na Stamford Bridge już w 4. minucie do siatki trafiła wówczas Caroline Graham Hansen.

Reprezentantka Norwegii również dzisiaj dała Barcelonie prowadzenie. Na pierwszego gola 72 262 kibiców zgromadzonych na Spotify Camp Nou musiało czekać do 63. minuty. To właśnie wtedy szybki atak przeprowadziły gospodynie. Aitana Bonmatí podała na prawo w pole karne do Caroline Graham Hansen, a 28-letnia atakująca uderzyła między nogami Ann-Katrin Berger. Wślizgiem tuż sprzed linii futbolówkę chciała jeszcze wybić Jess Carter, lecz zrobiła to tak nieudolnie, że piłka i tak wpadła do siatki.

Chelsea nie zamierzało się jednak poddawać. Już po czterech minutach do remisu doprowadziła inna reprezentantka Norwegii – Guro Reiten. Najpierw swoją szansę miała Sam Kerr, która jednak przegrała pojedynek z Sandrą Paños. Kiedy bramkarki Barcelony nie było już między słupkami, celną dobitką popisała się Reiten i przyjezdnym znowu brakowało jednego trafienia, by wyrównać stan dwumeczu. Sztuka ta im się jednak nie udała i The Blues musiały się pogodzić z odpadnięciem z Ligi Mistrzyń na etapie półfinału.

FC Barcelona została tym samym pierwszym uczestnikiem finałowego pojedynku UEFA Women’s Champions League. Z kim zmierzy się Duma Katalonii, okaże się w poniedziałek, 1 maja. To wtedy odbędzie się rewanż Arsenalu z Wolfsburgiem. Tam kwestia awansu jest bardzo otwarta, bowiem pierwszy pojedynek tych ekip zakończył się remisem 2:2.

Tegoroczny finał Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w sobotę, 3 czerwca na Philips Stadion w holenderskim Eindhoven.