Piłkarki Levante rozchwytywane, Real i PSG powalczą o 19-letnią napastniczkę

Levante ma szansę po raz drugi z rzędu zająć miejsce na podium hiszpańskiej ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że piłkarki tego klubu są łakomym kąskiem na rynku transferowym dla znacznie silniejszych ekip. Ogromne zainteresowanie wzbudza między innymi utalentowana Eva Navarro.

Chantal Reyes, dziennikarka współpracująca ze znanym dziennikiem „Mundo Deportivo” podała na Twitterze, że atakująca Levante, która w tym roku świętowała dopiero 19. urodziny, może latem przenieść się do Realu Madryt, Paris Saint-Germain, bądź jednego z niewymienionych z nazwy angielskich klubów. Navarro w tym sezonie stała się ważną postacią ekipy z Walencji, strzelając 8 bramek w 20 ligowych występach. W ubiegłym roku udało jej się zadebiutować w reprezentacji Hiszpanii, wchodząc z ławki w dwóch meczach towarzyskich – z Francją i Kamerunem. Utalentowana napastniczka była także powołana na listopadowy pojedynek Hiszpanek z Polską, jednak wówczas przesiedziała całe spotkanie wśród rezerwowych. 19-latka ma w swoim dorobku także ogromne sukcesy z juniorskimi i młodzieżowymi kadrami swojego kraju. Z reprezentacją U-17 sięgnęła po mistrzostwo Europy i Świata, a także dwa wicemistrzostwa Starego Kontynentu. Na Mistrzostwach Świata do lat 20 wywalczyła natomiast przed dwoma laty srebrny medal.

Real Madryt interesował się Evą Navarro już przed tym sezonem. Wówczas za dołączenie do CD Tacón oferowano 50 tysięcy euro, co jednak nie satysfakcjonowało Levante, które wobec wejścia w życie nowego prawa, obecnie wycenia swoją napastniczkę na dziesięć razy więcej. 500 tysięcy euro to suma, jaką klub wyznaczył za tę piłkarkę. Wprowadzony niedawno w Hiszpanii nowy przepis mówiący o możliwości wycenienia zawodniczki U-23, której wygasa kontrakt, może stać się przeszkodą dla „Królewskich”, jednocześnie ułatwiając transfer ekipom spoza Hiszpanii, których to prawo nie dotyczy. Wówczas 19-latka mogłaby się przenieść do wicemistrzyń Francji, bądź angielskiej Women’s Super League.

O innej utalentowanej piłkarce Levante, która wzbudza spore zainteresowanie silniejszych klubów pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. uefa.com

Inne wiadomości

NewsyPolskaReprezentacja

Dodaj komenntarz