
Pogoń Tczew za słaba dla faworytek z Katowic
W meczu 8. kolejki Ekstraligi Pogoń Tczew uległa GKS-owi Katowice 0:1. Ten wynik sprawił, że beniaminek wciąż jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.
W obliczu porażki UJ Kraków, gościnie musiały wygrać, by odskoczyć innym rywalkom w walce o pozycję wiceliderek. Gospodynie zaś w przypadku ewentualnej wygranej zrównały by się punktami z Medykiem Konin oraz Czarnymi Sosnowiec. Wyzwanie z gatunku tych niezwykle trudnych.
Beniaminek z Tczewa dosyć długo stawiał opór faworyzowanym przyjezdnym. Stwarzane szanse długo nie przekładały się na wynik bramkowy. Zmieniło się to dopiero w 56. minucie, kiedy jedyne trafienie w meczu zanotowała Amelia Bińkowska. To już siódmy gol w tym sezonie 20 – latki.
Dzięki zdobyciu kompletu oczek GKS Katowice utrzymał trzy punkty dystansu do niepokonanego UKS Łódź. Tyle samo punktów obecne wiceliderki od Śląska Wrocław oraz UJ Kraków. Zespół z Tczewa zaś póki co z sześcioma punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraligi. W przyszłym tygodniu beniaminek podejmie na wyjeździe Pogoń Szczecin, zaś „GieKSę” czeka wyjazd na gotowe starcie z liderem.
Ekstraliga – 8.kolejka
Pogoń Tczew – GKS Katowice 0:1 (0:0) 56′ Bińkowska
Pogoń Tczew: Niemaszyk – Pąk, Jałocha, Jeleń (69′ Sitarz) , Rembalska (69′ Osowska) , Jędrzejewska (84′ Pompa) , Nowak, Tobiczyk (84′ Polańska) , Tryka, Czarnecka (53′ Okoniewska) , Sobal
GKS Katowice: Seweryn – Konkol (67′ Vojtkova) , Olszewska, Tkaczyk, Hajduk, Turkiewicz, Rybaczuk, Kozarzewska, Kłoda, Bińkowska, Maciążka
Żółte kartki: Sobal, Jeleń, Osowska – Konkol, Vojtkova, Maciążka
Sędzia główna: Ewa Augustyn
Polecamy
-
Newsy10.12.25Plan przygotowań do rundy wiosennej Czarnych Antrans Sosnowiec [SEZON 2025/2026]
Mariusz Cichowski
-
Newsy10.12.25Zofia Burzan pojedzie na testy do FC Barcelony!
Mariusz Cichowski
-
Newsy10.12.25Orlen Puchar Polski: Znamy pary 1/8 finału!
Strzyż
-
Newsy10.12.25Michał Czykieta odchodzi ze sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław
Mariusz Cichowski


