SWD Wodzisław Śląski na szczycie I ligi!

Świetne zawody obserwowaliśmy dnia dzisiejszego w Wodzisławiu Śląskim, gdzie miejscowe SWD pokonało w zaległym spotkaniu 10. kolejki I ligi ROW Rybnik 3:0, dzięki czemu wodzisławianki zapewniły sobie miejsce lidera zaplecza Ekstraligi.

Mecz rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem, ze względu na stan murawy stadionu miejskiego w Wodzisławiu Śląskim. Boisko było zasypane śniegiem, co sprawiło niemały kłopot aby starcie doszło do skutku. Gdy mecz już się zaczął to od samego początku wodzisławianki narzuciły swój styl gry i mocno atakowały bramkę przyjezdnych. Podopieczne trenera Marcina Ćwiklińskiego oddawały wiele uderzeń w stronę bramki strzeżonej przez Beatę Rydlewską. Rybniczanki ograniczały się do nielicznych ataków na połowie rywalek. Wynik spotkania po dłuższej przewadze gospodyń otworzyła Roksana Gulec. Zawodniczka SWD uderzyła wręcz idealnie umieszczając futbolówkę niedaleko lewego słupka bramki Rydlewskiej. Strzał był na tyle dokładny i mocny, że Rydlewska nie miała wiele do powiedzenia w tej sytuacji. Do przerwy już więcej trafień nie zobaczyliśmy i to gospodynie schłodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie nie czekaliśmy zbyt długo na podwyższenie stanu wyniku. W 53. minucie wodzisławianki miały rzut rożny, do stałego fragmentu gry podeszła Nicole Jendrzejczyk po której dośrodkowaniu zobaczyliśmy dość spore zamieszanie. Tę sytuację wykorzystała Julia Piętakiewicz, dzięki której SWD wyszło na dwubramkową przewagę. Już po kolejnych siedemnastu SWD zdobyło kolejną bramkę. Znowu piłka ustanowiona na rzucie rożnym, po dograniu z tak zwanego kornera do piłki dopadła Piętakiewicz i bez problemu skierowała futbolówkę między słupki przyjezdne. Zawodniczka, która już od najmłodszych lat imponowała swoją skutecznością strzelecką, w tym meczu można było uznać za jedną z najlepszych piłkarek dzisiejszego spotkania. Taki wynik utrzymał się już do końca meczu, dzięki temu SWD Wodzisław Śląski zapewniło sobie miejsce lidera I ligi i na pewno są teraz głównym faworytem do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Zwycięstwo wodzisławianek jest jak najbardziej zasłużone, gospodynie przez całe starcie kontrolowały przebieg pojedynku, nie dając zbyt wiele szans rywalkom.