Pół tuzina bramek we Wrocławiu. Śląsk kończy rundę zwycięstwem

W niedzielnym spotkaniu zamykającym jedenastą kolejkę we Wrocławiu, Śląsk pokonał Tarnovię Tarnów, jednak beniaminek zagrał dziś dobry mecz i to gospodynie musiały gonić wynik.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodyń, jednak dobrze grający zespół przyjezdnych skutecznie je powstrzymywał. W 7 minucie spotkania sędzia Angelika Gębka w swoim notesiku zanotowała żółtą kartkę jaką pokazała za faul Julii Szostak z Tarnovii. Zaledwie dziesięć minut później przyjezdne wyprowadziły świetny kontratak, którego strzałem po ziemi na bramkę zamieniła Agnieszka Derus. Po stracie bramki Wrocławianki starały się szybko odrobić straty stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką Magdaleny Syrek. W 30 minucie spotkania tuż przed polem karnym Marcelina Buś sfaulowana została przez Gabrielę Gębicę. Do piłki podeszła nikt inny jak Joanna Wróblewska, która pięknym strzałem w same okienko doprowadziła do remisu. Mimo sytuacji z obu stron drużyny na przerwę schodziły wynikiem remisowym 1:1.

Po zmianie stron tak jak to miało miejsce w pierwszej połowie Wrocławianki zepchnęły do defensywy przyjezdnych. W 50 minucie spotkania Małgorzata Korda z dalszej odległości zdecydowała się na strzał piłka zdołała się odbić  od poprzeczki jednak trafiła w plecy interweniującej Syrek i w dziwnych okolicznościach zawodniczki Śląska objęły prowadzenie. Siedem minut później ambitnie dziś grający beniaminek z  Tarnovii doprowadził do remisu ponownie na listę strzelczyń spisała się Agnieszka Derus. W 62 minucie spotkania za faul na Joannie Wróblewskiej, Julia Szostak otrzymała drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną i przedwcześnie musiała opuścić boisko. Minutę później Wrocławianki po bramce Aleksandry Dudziak podwyższyły na 3:2. Grający w osłabieniu zespół gości grał ambitnie do końca i za sprawą Katarzyny Białoszewskiej próbowały zagrażać pod bramką Moniki Sowalskiej. W doliczonym czasie gry  Kamila Czudecka zdobyła czwartą bramkę dla gospodyń, które ostatecznie pokonały beniaminka z Tarnovii 4:2. Mimo porażki zespół przyjezdnych zagrał dziś dosyć dobre zawody. Ciekawie jakby potoczyły się losy spotkania gdyby nie wykluczenie Julii Szostak.