Polonia Środa Wlkp. zwycięża na wyjeździe i pozostaje samotnym liderem I ligi [Galeria]

Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki 0:3 i po 3. kolejce została samotnym liderem z kompletem zwycięstw w I lidze!

Przebieg pierwszej połowy wcale nie wskazywał, by mecz miał zakończyć się zdecydowanym zwycięstwem zespołu gości. Po pierwszych kilkunastu minutach spotkania Ząbkovia zaczęła dominować na boisku i zdecydowanie częściej nękać bramkę rywalek. Dobrą okazję na objęcie prowadzenia miały gospodynie w 15’ po prostopadłym zagraniu Małgorzaty Lesińskiej do Patrycji Kozarzewskiej, ale podanie było minimalnie zbyt mocne i w porę piłkę wyłapała broniąca bramki Polonii, Julia Parecka. Chwilę później widowiskowym dryblingiem zakończonym strzałem popisała się Anna Kodym, ale piłka ostatecznie minęła bramkę. Zawodniczka Ząbkovii była bliska zdobycia bramki również w 27’, ale prostopadłe podanie skierowane w jej stronę w ostatnim momencie przecięła kapitan Polonii, Agata Ratajczak. Kilka minut później próbę dostarczenia piłki górą do Anny Kodym podjęła Małgorzata Lesińska, ale piłka wylądowała w rękawicach Julii Pareckiej. Po chwili rzut wolny dla Ząbkovii, po faulu Julii Drożak, wywalczyła Milena Prochowska. Bezpośredni strzał na bramkę wykonała Anna Kodym, ale piłkę bez większych problemów wyłapała bramkarka gości. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do Polonii. Na prawym skrzydle, obiecujące dośrodkowanie w pole karne przeciwniczek wykonała Katarzyna Ciesółka, ale broniąca bramki Ząbkovii, Monika Walaszek, w porę ubiegła rywalki i złapała piłkę. Sztuka ta nie udała się jednak tuż przed zejściem na przerwę, gdy dośrodkowanie Klaudii Grońskiej wykończyła strzałem głową Kamila Wielińska i otworzyła wynik spotkania.

Po przerwie zespół gości przejął inicjatywę i zamierzał szybko podwyższyć prowadzenie. W 47’ strzał na bramkę oddała Katarzyna Ciesiółka, ale piłka minęła cel. Zawodniczka Polonii zrehabilitowała się dwie minuty później i wpisała się na listę strzelczyń, podwyższając wynik na 0:2. Ząbkovia próbowała odrobić straty, ale bez skutku. Bramkarkę rywalek w 59’próbowała zaskoczyć strzałem głową Urszula Komosińska, ale piłka poszybowała nad bramką. Próby pokonania bramkarki Polonii podjęła się w 65’ Patrycja Kozarzewska, ale został on wybroniony przez Julię Parecką. Skuteczności nie brakowało drużynie ze Środy Wielkopolskiej, która w 73’ podwyższyła prowadzenie po świetnym podaniu Katarzyny Ciesółki, które bezbłędnie wykorzystała Julia Mikołajczak. Ostatnią obiecującą szansę na zdobycie honorowej bramki, zespół Ząbkovii miał w 86’ po dryblingu Anny Kodym, która następnie odegrała do Małgorzaty Lesińskiej. Zawodniczka gospodyń natychmiast oddała strzał, który jednak został zablokowany, po czym do piłki doskoczyła Milena Prochowska i oddała kolejną próbę, ale tym razem piłka przeleciała nad bramką.