Polska
foto Dawid Świetlik / KobiecyFutbol.pl

Po wczorajszej wygranej i dużej niemocy strzeleckiej dziś Polska otworzyła wynik. To pozwoliło kontrolować spotkanie i zaaplikować Słowacji aż siedem goli.

“Orlice Weissa” szybko otworzyły to spotkanie. Kapitalny odbiór Natalii Nosalik w bocznej strefie, szybkie dwójkowe zagranie z Magdaleną Knysak, ta piłkę oddaje i Nosalik już w 1 minucie 15 sek. wpisuje się na listę strzelców.

Nie minęła chwila, a gola na 2:0 strzeliła Paula Fronczak, kompletnie zaskakując w bramce Nikolę Maťkovą. Dwie akcje, dwa gole. Wczoraj selekcjoner Wojciech Weiss musiał powiedzieć w hotelu wiele mocnych słów odnośnie skuteczności. Dziś nasze futsalistki wyszły na parkiet z wielką determinacją.

W tej części gry mogły paść jeszcze bramki. Jednak Po strzale jednej ze Słowaczek, a także Justyny Maziarz oraz Anny Kowalczyk golkiperkom pomagało obramowanie bramki. 

Od słupka Dominiki Kucharčíková rozpoczęła się druga część gry. Wtedy wyższy bieg wrzuciły futsalistki znad Wisły i po chwili prowadziły 3-0. Sprytem wykazała się Izabela Tracz. Pięknym strzałem z woleja wpakowała piłkę do bramki Sofii Dupkalovej, która w tej części gry zmieniła Maťkovą.
*takie plakaty można było spotkać na mieście

Na dziesięć minut przed końcem czasu, piłkę do bramki szczęśliwie wpakowała Anna Chóras. Strzał przyblokowany jednak wtoczył się do bramki. Skuteczność z dnia wczorajszego poprawiona! 

Na lekko ponad 90 sekund przed końcem spotkania gola nr 2 dziś zdobyła Paula Fronczak, której dziś piłka wyjątkowo szukała. Piłkarka UAM Poznań jest ewidentnie w dobrej formie. A chwilę potem dobrym, a przede wszystkim celnym strzałem popisała sie Wiktoria Nowak, zdobywając gola na 6-0. Wynik domknęła Kinga Ejzel na 14. sekund przed końcową syreną.

Podsumowując dwa dni i dwa mecze w Popradzie? Sporo niedokładności przy strzałach. Wynik wczoraj jak i dziś mógłby oscylować w granicy “dwu cyfrówki”. W ekipie widać Team Spirit, ale nadarzające się okazje po prostu trzeba kończyć celnymi strzałami i bramkami.

Mecz Towarzyszki nr 2 – Poprad
Słowacja – Polska 0:7 (0:2)
Nosalik 2′,  Fronczak 4′,38′, Tracz 24′, Chóras 30′, Nowak 40′, Ejzel 40′

sędziowie: Martin Matula – Branislav Marko, Ladislav Šlapka – Ladislav Angyal (czasowy)

żółta kartka: Wienerová

Słowacja: Maťková (Dupkalová) – Majtényiová, Hanková, Tyčiaková, Valová – Macková, Sluková, Mrocková, Lišková, Gembická, Tomčíková, Wienerová, Jusková, Kucharčíková

trener: Roman Sedlárik

Polska: Myjak (Dewicka) – Knysak, Maziarz, Nosalik, Kowalczyk – Fronczak, Chóras, Nowak, Ejzel, Kubaszek, Tracz, Włodarczyk, Sutkowska

trener: Wojciech Weiss

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here