U-17: Lekcja hiszpańskiego futbolu dla Polek

Reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Marcina Kasprowicza przegrała z Hiszpanią 0:3 w drugim meczu pierwszej rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Reprezentacja Hiszpanii dominowała na boisku od pierwszej do ostatniej minuty pokazując jaka przepaść dzieli obie reprezentację.

Polki spotkanie z gospodyniami turnieju rozpoczęły nerwowo i już w drugiej minucie rywalki objęły prowadzenie po tym jak dośrodkowaną z prawej strony boiska piłkę uderzyła Lopez piłkę przed siebie odbiła Urbańczyk jednak do piłki doszła Redondo i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W dziewiątej minucie spotkania Urbańczyk wyszła do dośrodkowania Bejarano jednak została wyprzedzona przez Lopez, która podwyższyła prowadzenie Hiszpanek. W kolejnych minutach to zespół z półwyspu Iberyjskiego miała przewagę jednak nie potrafiła udokumentować ją kolejną bramką.

W drugiej części spotkania Hiszpanki kontrolowały przebieg gry i nie pozwalały Biało-Czerwonym na zbyt wiele w ofensywie. Rywalki po raz trzeci piłkę w siatce umieściły w 67.minucie gdy z rzutu wolnego dośrodkowała Lopez, a do piłki doszła Arques i płaskim uderzeniem nie dała szans na skuteczną interwencję Urbańczyk.

Polki, które w pierwszym meczu pokonały Grecję (pisaliśmy o tym TUTAJ), kolejny mecz rozegrają 28 września o godzinie 12:00 z Belgijkami.