Zwycięstwo futsalistek w Popradzie

Reprezentacja Polski w futsalu kobiet rozegrała dziś pierwsze z dwóch spotkań na Słowacji. Pełna dominacja oraz szybsza końcówka dały zwycięstwo 3:1.

Polki zaczęły agresywnie i z wysokim pressingiem. Pierwsze szanse na gola pojawiły się zaraz na początku meczu, po strzałach m.in Wiktorii Nowak Petrze Tišliarovej pomógł słupek, a swoich szans szukała także Magdalena Knysak.

Wspomniana Knysak w 8. minucie stanęła przed szansą na bramkę po faulu Słowacji na Izabeli Tracz. Mocne uderzenie zaskoczyło bramkarkę i “Orlice Wiessa” otworzyły wynik spotkania.

W 28. minucie mogło być 2-0, ale sędziowie dopatrzyli się faulu, i mimo piłki w siatce gol został anulowany. Na osiem minut przed końcem spotkania Polki “złapały” piąte przewinienie.

Polski rozegrały bardzo dobre spotkanie. Dużo więcej pracy dziś miała Tišliarová, choć w kadrze Polski brakowało celności. Wynik mógł być zarówno dużo wyższy, jak i remisowy. Słowacja atakowało mało i wolno, ale jej ataki przyprawiały zgromadzonych kibiców o szybsze bicie serca.

Co długo się nie udawało w 36. minucie udało się perfekcyjnie Dominice Kucharčíkovej, która zaskoczyła Dewicką. Polski w odwecie “ukuły” dwa razy.  W krótkim odstępie czasu najpierw drugą bramkę zdobyła Magdalena Knysak strzałem w lewy dolny róg, a chwilę później wynik podwyższyła Izabela Tracz strzałem s środek bramki.

Warto odnotować, że w ekipie Romana Sedlárika wystąpiły dobrze znam znane z ligowych boisk w Polsce Stanislava Lišková czy Veronika Sluková. Innym mniej ciekawym faktem jest, że mimo ładnej hali, bramki na Arenie Poprad nie były przykręcone do podłogi, przez czo każdorazowo po uderzeniu minimalnie się przesuwały, co często korygowano.

Mecz Towarzyszki-Poprad
Słowacja – Polska 1:3 (0:1)
Kucharčíková 36′ –  Knysak 8′, 36′, Tracz 36′

sędziowie: Michal Botka – Branislav Marko , Vladimir Michna  – Ladislav Angyal (czasowy)

żółta kartka: Wienerová, Hanková

Słowacja: Tišliarová (Maťková)- Majtényiová, Hanková, Tyčiaková, Macková – Sluková, Mrocková, Lišková, Valová, Gembická, Wienerová, Jusková, Dupkalová, Kucharčíková, Valová

trener: Roman Sedlárik

Polska: Dewicka (Myjak) – Nowak, Maziarz Knyska, Trasz – Fronczak, Chóras, Nosalik, Ejzel, Kowalczyk, Kubaszek, Włodarczyk, Sutkowska

trener: Wojciech Weiss