Cenne punkty Beniaminka

Spotkanie w Bydgoszczy zapowiadało się interesująco – zmierzyły się bowiem drużyny potrzebujące punktów, by przedłużyć ekstraligowy byt. Z wyniku po zaciętym spotkaniu zadowolone były zawodniczki beniaminka, wracające do Tczewa z trzypunktowym łupem po zwycięstwie 3:2.

Pogoń zajmowała przed dzisiejszym meczem 11.miejsce w tabeli – pierwsze spadkowe, ale równocześnie miała 6 pkt. i zaledwie dwa punkty straty do zajmującego ostatnią bezpieczną lokatę Gdańska (a przypomnijmy, że obydwa zespoły mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz między sobą) oraz 4 pkt. straty do Sportisu. Tczewianki wyszły na boisko zmotywowane i ambitnie zaatakowały od początku. Wynik jednak otworzyła w 18.minucie Anna Bucholc i wydawało się, że to bydgoszczanki są bliżej sięgnięcia po komplet punktów. Drużyna gości jednak nie podłamała się i KKP cieszył się z prowadzenia zaledwie osiem minut, gdy to wyrównującą bramkę zdobyła Kinga Ejzel. Mimo ambitnej walki w pierwszej połowie więcej goli nie padło.

Nie brakło za to bramek po przerwie. Kornelia Okoniewska i niezwykle skuteczna Magdalena Sobal zadały dwa ciosy i chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Pogoń prowadziła 3:1. Bydgoszczanki walczyły, ale wystarczyło jedynie na bramkę kontaktową i po ostatnim gwizdku przeważająca w spotkaniu drużyna z Tczewa mogła cieszyć się z zasłużonych trzech punktów.

Za tydzień tczewianki czeka bardzo ważne w kontekście utrzymania spotkania – do Tczewa przyjeżdża bowiem drugi beniaminek z Radomia. Niezwykle ciężkie zadanie natomiast przed bydgoszczankami – zmierzą się z mistrzyniami z Łodzi.