16-latka z profesjonalnym kontraktem w AP LOTOS Gdańsk

Julia Ignatowicz związała się pierwszą profesjonalną umową z AP LOTOS-em Gdańsk. 16-latka w minionym sezonie zadebiutowała w barwach tego klubu w Ekstralidze.

Utalentowana defensorka przed startem rundy wiosennej została włączona do seniorskiej drużyny APLG. Pierwszy występ na najwyższym szczeblu ligowym wychowanka U2 Bytów zanotowała na początku marca przeciwko Czarnym Sosnowiec. Jej dorobek z minionych rozgrywek to 4 mecze na poziomie Ekstraligi. Klub z Trójmiasta uznał, że Ignatowicz może w przyszłości się jeszcze znacznie rozwinąć, wobec czego zaproponowano jej profesjonalny kontrakt. Dzisiaj jego podpisanie zostało ogłoszone.

16-latka na starcie swojej przygody z seniorską piłką na najwyższym szczeblu miała sporego pecha. 19 marca w meczu Ekstraligi z GKS-em Katowice młoda piłkarka wybiegła w podstawowym składzie i w pierwszej połowie zanotowała trafienie samobójcze. AP LOTOS Gdańsk przegrał tamto starcie 1:4. Wiosną w pierwszym zespole swojego klubu Ignatowicz uzbierała w sumie 190 minut. Resztę sezonu rozegrała ponadto na poziomie Centralnej Ligi Juniorek U-17. Dwukrotnie pojawiła się także na placu gry w czwartoligowych rezerwach gdańskiej ekipy.

AP LOTOS Gdańsk czeka tego lata jeszcze jeden mecz sparingowy, po którym podopieczne Tomasza Borkowskiego rozpoczną rywalizację ligową. W 1. kolejce piłkarki z Trójmiasta zagrają na wyjeździe z TME UKS SMS Łódź. Spotkanie to odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla, o czym pisaliśmy zresztą TUTAJ. Mistrzynie Polski zmierzą się z APLG w sobotę, 13 sierpnia o godzinie 17:00. 

Klub z Gdańska w obecnym okienku ogłosił już pozyskanie czterech piłkarek. Są to Anna Skrzypczyk, Ewelina Piórkowska, ukraińska pomocniczka Nadia Chaika oraz pochodząca ze Stanów Zjednoczonych obrończyni Kim Sanford.

APLG oprócz nowej umowy dla Julii Ignatowicz, przedłużyło też kontrakty między innymi z Julią Włodarczyk, Olgą Sirant, Gabrielą Zimecką, Anetą Plotzką i Jagodą Szewczuk.

Inne wiadomości

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
EkstraligaNewsyNiższe ligiPolska

Dodaj komenntarz