fbpx

PSG zatrzymuje swoje gwiazdy, wśród nich Paulina Dudek

Paris Saint-Germain nie zdobędzie w tym sezonie mistrzostwa Francji – to już pewne. Po definitywnym zakończeniu rozgrywek władze stołecznej drużyny wzięły się za finalizację rozmów kontraktowych ze swoimi czołowymi piłkarkami.

Na chwilę obecną pewne jest przedłużenie kontraktu z Nadią Nadim, o czym oficjalnie poinformowano w poniedziałek. Nowa umowa reprezentantki Danii będzie obowiązywała do końca czerwca 2021 roku. 32-letnia atakująca w tym sezonie strzeliła w lidze 8 bramek w 13 występach dla ekipy z Paryża.

Jej utrzymanie w klubie ma być dopiero początkiem zawierania nowych umów z zawodniczkami, którym kontrakt wygasa z końcem czerwca tego roku. Francuski ekspert od kobiecej piłki Romain Balland poinformował na twitterze, że w najbliższym czasie powinna się także pojawić informacja o przedłużeniu współpracy z gwiazdą zespołu, 56-krotną reprezentantką Francji Kadidiatou Diani, która ma dostać największy kontrakt w historii klubu, a także dwiema innymi zawodniczkami – pochodzącymi z Polski i Brazylii. Wiemy już, że na pewno nie chodzi o Katarzynę Kiedrzynek, która latem odejdzie z PSG, dlatego możemy być niemal pewni, że niebawem nową umowę w Paryżu podpisze nasza druga rodaczka reprezentująca barwy tego zespołu – Paulina Dudek. Przypomnijmy, że obrończyni ta gra we Francji od stycznia 2018 roku. Przechodząc z Medyka Konin podpisała z wicemistrzyniami Francji umowę, która niebawem wygasa. 22-latka dobrze spisuje się jednak w PSG, za co niebawem ma zostać nagrodzona nowym kontraktem. W tym sezonie Dudek wystąpiła w 15 ligowych spotkaniach paryżanek, strzelając jedną bramkę. W przypadku piłkarki z Brazylii pewności co do nazwiska nie ma, gdyż w klubie przebywają obecnie dwie zawodniczki z tego kraju – Luana oraz Formiga, lecz najprawdopodobniej chodzi o tę drugą. Mimo, że w marcu obchodziła ona 42. urodziny, wicemistrzynie Francji chcą ją zatrzymać na kolejnych 12 miesięcy.

Najważniejszą informacją dla fanów Paris Saint-Germain jest przedłużenie kontraktu z Kadidiatou Diani. 25-letnia napastniczka w tym sezonie strzeliła w D1 Arkema 12 goli w 16 meczach, a kolejne dwa trafienia dołożyła również w Lidze Mistrzyń. Jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawało się, że gwiazda PSG i reprezentacji Francji może latem odejść do Olympique Lyon bądź Portland Thorns. Jej aktualny pracodawca szybko postanowił jednak zareagować na te pogłoski, oferując atakującej warunki, na jakie nie mogła jeszcze liczyć żadna inna zawodniczka PSG. Dziennik „L’Equipe” donosi, że Diani zwiąże się ze stołecznym klubem aż trzyletnim kontraktem, który gwarantuje jej miesięczną pensję wynoszącą 37,5 tysiąca euro brutto, co w skali roku daje dokładnie 450 tysięcy europejskiej waluty. Nie będzie to pierwszy rekord finansowy Paris Saint-Germain pobity przez tę piłkarkę. W 2017 roku Kadidiatou Diani została przez ten klub kupiona z Paris FC za 150 tysięcy euro, co stanowi nie tylko transferowy rekord PSG, ale całej kobiecej piłki.

Other Articles

Leave a Reply