Puchar Polski: Pewne zwycięstwo i awans GKS Katowice! Śląsk Wrocław żegna się z pucharem

Piłkarki GKS Katowice pewnie pokonały u siebie WKS Śląsk Wrocław 4:0 i meldują się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Od samego początku mecz kontrolowały gospodynie, które potrafiły dłużej utrzymać się przy piłce i konstruować groźne akcje w ofensywie. W 9. minucie rajd po prawym skrzydle wykończyła strzałem Klaudia Maciążka, ale nie był on problemem dla Anny Bocian. W 11. minucie groźny strzał na bramkę Śląska oddała Klaudia Miłek, ale piłka trafiła w poprzeczkę.  W 17. minucie po podaniu Kingi Kozak ponownie strzelała Klaudia Miłek, ale tym razem na drodze piłki do bramki stanęła Oliwia Krysman, która zablokowała strzał. W 26. minucie świetnego dogrania Klaudii Maciążki w pole karne nie potrafiła wykorzystać Katerina Vojtkova. Mimo nieudanych prób gospodynie nie ustępowały w atakach bramki przeciwniczek i w 27. minucie po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, strzałem z daleka, Zofia Buszewska pokonała Annę Bocian i otworzyła wynik spotkania. Na kolejne bramki nie trzeba było czekać długo. W 31. minucie długim podaniem Katerina Vojtkova świetnie dogrywa piłkę do Klaudii Miłek, ale akcję GKSu faulem w polu karnym przerwała Aleksandra Dudziak, która została ukarana żółtą kartką. Rzut karny bezbłędnie wykorzystała Zofia Buszewska, która podwyższyła prowadzenie GKS Katowice na 2:0. W końcówce pierwszej połowy gospodynie dorzuciły jeszcze jedno trafienie. W 44. minucie długie podanie zagrywa Karoliny Koch, które przepuszcza Kinga Kozak, po drodze piłkę trąca jeszcze Katerina Vojtkova i ostatecznie trafia do niepilnowanej Klaudii Miłek, która z łatwością pokonuje bramkarkę Śląska Wrocław.

Po przerwie gospodynie nieco zwolniły tempo gry, co starały się wykorzystać piłkarki Śląska Wrocław kilkukrotnie stwarzając zagrożenie dla bramki GKSu Katowice. W 51. minucie po groźnym dośrodkowaniu Małgorzaty Kordy w bramce gospodyń musiała interweniować Weronika Klimek. Kolejną akcję w 57. minucie strzałem zakończyła Joanna Wróblewska, ale został on zablokowany przez Marlenę Hajduk. W 66. minucie po dośrodkowaniu piłka zmierzała w kierunku dobrze ustawionej w polu karnym Aleksandry Przelickiej, ale w porę ubiegła ją Weronika Klimek, wybijając piłkę. Po chwili GKS Katowice przeszedł do kontrataku, który samotnie zakończyła Kinga Kozak ustalając wynik spotkania na 4:0.