fbpx

Reprezentacja U-17 powalczy o kolejne zwycięstwo w MIMA Cup!

Stało się to, co zapowiadaliśmy już wczoraj po wygranej reprezentacji Polski do lat 17 ze Szwecją – nasze utalentowane rodaczki w sobotę wystąpią w meczu o 1. miejsce w towarzyskim turnieju rozgrywanym w hiszpańskim San Pedro del Pinatar.

Podopieczne Marcina Kasprowicza dzisiaj odpoczywały, jednak ich dalsze losy leżały w rękach grupowych rywalek. Szkotki, z którymi Polki zremisowały 1:1, mierzyły się ze Szwedkami, pokonanymi przez nasze rodaczki 2:0. Starcie to zakończyło się bezbramkowym remisem, dzięki czemu biało-czerwone z 4 punktami na koncie wygrały grupę B.

O powtórzenie sukcesu sprzed roku, czyli triumf w MIMA Cup zawodniczki znad Wisły zmierzą się z Belgijkami. Te zwyciężyły dzisiaj 1:0 w potyczce z Czeszkami, co dało im triumf w grupie A. Starcie to odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Trzy godziny wcześniej zostaną rozegrane pozostałe pojedynki o miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. O trzecie miejsce zmierzą się Szkocja z Węgrami, a o 5. miejsce Szwedki podejmą Czeszki.

Szkocja U-17 – Szwecja U-17 0:0

Klasyfikacja po fazie grupowej MIMA Cup:

Grupa A:
1. Belgia – 6 punktów
2. Węgry – 3 punkty
3. Czechy – 0 punktów

Grupa B:
1. Polska – 4 punkty
2. Szkocja – 2 punkty
3. Szwecja – 1 punkt

Pozostałe mecze:

O 5. miejsce:
Sobota, 15 lutego, godzina 12:00
Czechy – Szwecja

O 3. miejsce:
Sobota, 15 lutego, godzina 12:00
Węgry – Szkocja

O 1. miejsce:
Sobota, 15 lutego, godzina 15:00
Belgia – Polska

fot. Pinatar Arena Football Center

Other Articles

HiszpaniaInneNewsyNiemcyPolki za granicąReprezentacjaU-19
Michelle Biskup

Leave a Reply