fbpx

El. ME w futsalu: Arcytrudne zadanie przed Polkami, trafiły na wicemistrzynie Europy

Nie będzie łatwa droga reprezentacji Polski w futsalu kobiet do Mistrzostw Europy w 2021 roku. Podopieczne Wojciecha Weissa w eliminacjach zmierzą się między innymi z aktualnymi wicemistrzyniami Starego Kontynentu.

Dzisiaj odbyło się losowanie grup kwalifikacyjnych do futsalowego EURO kobiet. Reprezentacja Polski do gry o udział w turnieju finałowym wkroczy we wrześniu. Biało-Czerwone nie miały szczęścia w losowaniu. Ich rywalkami w grupie 2. będą aktualne wicemistrzynie Europy – Portugalki, Chorwatki oraz Słowenki. To Chorwacja będzie gospodarzem naszych eliminacji w dniach od 1 do 6 września.

Polki nie będą musiały walczyć w preeliminacjach i są w jedynej grupie, której pełen skład jest już znany. W pozostałych trzech znajdą się bowiem triumfatorki pierwszej fazy, która odbędzie się w maju. Do grupy 1. trafiły ubiegłoroczne brązowe medalistki EURO – Rosjanki, Węgierki, Białorusinki oraz najlepszy zespół z grupy A preeliminacji (Holandia, Armenia, Bośnia i Hercegowina bądź Mołdawia). W grupie 3. o przepustkę do finałów Mistrzostw Europy powalczą Ukraina, Finlandia, Czechy i najlepsza ekipa z preeliminacyjnej grupy C (Kazachstan, Belgia lub Gibraltar). W grupie 4. znalazły się natomiast mistrzynie Europy Hiszpanki, Włoszki, Szwedki oraz jedna ekipa spośród: Serbii, Litwy, Słowacji i Irlandii Północnej.

Do finałów EURO 2021 awansują jedynie zwyciężczynie każdej z czterech grup. Turniej potrwa od 11 do 14 lutego przyszłego roku.

Co ciekawe, w kwalifikacjach do ubiegłorocznego turnieju nasze rodaczki grały z Hiszpanią, czyli późniejszym zdobywcą trofeum. Nie wspominają tego miło, bowiem uległy aż 0:8. Wówczas w eliminacjach przegrały także 1:6 z Włochami i pokonały 4:2 Rumunię, nie przechodząc rzecz jasna do najlepszej czwórki.

Faza grupowa kwalifikacji do Mistrzostw Europy kobiet w futsalu:

Grupa 1:
Rosja
Węgry
Białoruś
Zwycięzca grupy B preeliminacji – Holandia, Armenia, Bośnia i Hercegowina lub Mołdawia

Grupa 2:
Portugalia
Polska
Chorwacja
Słowenia

Grupa 3:
Ukraina
Finlandia
Czechy
Zwycięzca grupy C preeliminacji – Kazachstan, Belgia lub Gibraltar

Grupa 4:
Hiszpania
Włochy
Szwecja
Zwycięzca grupy A preeliminacji – Serbia, Litwa, Słowacja lub Irlandia Północna

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-17

Leave a Reply