fbpx

Wielki pech reprezentantki Polski!

Adriana Achcińska występująca na co dzień w 1. FC Köln doznała kontuzji stopy, która wykluczy ją z gry na kolejnych kilka tygodni.

Utalentowana polska pomocniczka do zespołu 1. FC Köln trafiła przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 po trzech latach gry w barwach TME SMS Łódź, z którym świętowała zdobycie wicemistrzostwa Polski w edycji 2020/2021 Orlen Ekstraligi. W debiutanckim sezonie w Kolonii 21-letnia piłkarka wystąpiła w 19 ligowych potyczkach. Pech chciał, że przed startem rozgrywek Frauen Bundesligi w sezonie 2022/2023 reprezentantki Polski zerwała więzadła w stawie skokowym, w wyniku czego musiała pauzować przez kilka miesięcy. Adriana Achcińska pojawiła się na ławce rezerwowych w spotkaniu 6. kolejki Frauen Bundesligi, kiedy to Kolonia grała na wyjeździe z MSV Duisburg. Na placu gry polska pomocniczka pojawiła się 6 listopada 2022 roku w przegranym wyjazdowym pojedynku Frauen Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt. Polka zmieniła w 81. minucie meczu Lottę Cordes. W sezonie 2022/2023 Achcińska zanotowała siedem występów w barwach 1. FC Köln.

W bieżącej edycji Frauen Bundesligi Adriana Achcińska wystąpiła w siedmiu spotkaniach swojego zespołu, w których doczekała się w końcu debiutanckiego trafienia. Polka zanotowała trafienie w wyjazdowym pojedynku 8. kolejki z SC Freiburgiem, wyprowadziła drużyną z Kolonii na prowadzenie 3:2 w 76. minucie gry, mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Na początku stycznia bieżącego roku polska pomocniczka przedłużyła kontrakt z klubem do końca sezonu 2025/2026, o czym pisaliśmy TUTAJ. Klub z Kolonii poinformował dzisiaj w mediach społecznościowych o odniesionej kontuzji stopy przez naszą rodaczkę. Polka urazu nabawiła się podczas treningu, czeka ją kilkutygodniowy rozbrat z futbolem. Pozostaje mieć nadzieję, że Adriana Achcińska wróci do gry jeszcze mocniejsza, a w przyszłości kontuje będą omijały ją szerokim łukiem.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
María Contreras
EkstraligaNewsyPolska
Eva Maria-Niit

Comments (1)

  1. Może trzeba zmienić klub?

Leave a Reply