Kobiecy Futbol
Francja News. Newsy Zagranica

Reprezentantka Francji klubową koleżanką Kingi Szemik, Nantes zbroi się na nowy sezon

Kinga Szemik od nowego sezonu będzie bronić barw FC Nantes. Polka zdradziła, że do podpisania kontraktu z francuskim drugoligowcem przekonały ją ambitne plany „Kanarków”, które za rok chcą świętować awans do Division 1. Jak możemy już dostrzec, zapowiedzi te nie były pustymi sloganami i Nantes faktycznie zbroi się na nowy sezon.

Wczoraj Nantes oficjalnie poinformowało o podpisaniu rocznego kontraktu z Charlotte Lorgeré. 25-letnia obrończyni ma duże doświadczenie z gry na najwyższym francuskim poziomie. W Division 1 ma już na sowim koncie 155 meczów. Była związana między innymi z Tuluzą, Saint-Étienne, czy Guingamp. To właśnie grając w tym ostatnim klubie, zadebiutowała w reprezentacji Francji. Pojedynek z Ghaną w październiku 2017 to jak dotąd jej jedyny występ w pierwszej kadrze „Trójkolorowych”. Znacznie częściej grała we francuskich młodzieżówkach oraz reprezentacji U-23. Jej karierę zahamowała poważna kontuzja kolana, przez którą straciła kilka miesięcy i musiała zmienić klub wiążąc się z Metz. W zakończonym już sezonie francuskiej ekstraklasy przez trapiące ją urazy, Lorgeré rozegrała tylko jeden mecz, a jej zespół okazał się najsłabszy w tabeli i pożegnał się z krajową elitą. Teraz 25-letnia obrończyni będzie chciała się odbudować w Nantes, którego celem jest jak najszybszy awans do Division 1 Arkema.

To nie jedynie wzmocnienie obrony „Kanarków”. W ubiegłym tygodniu zespół potwierdził także zakontraktowanie Aurélie Gagnet, która we francuskiej ekstraklasie w przeszłości grała dla Montpellier, następnie trzy lata łączyła piłkę ze studiami w USA, a ostatnie dwa sezony spędziła w Le Harve, z którym w bieżących rozgrywkach świętowała awans na najwyższy poziom.

Może Cię również zainteresować

Oficjalnie: Kolejna zawodniczka wzmacnia atak Mitechu Żywiec

Mariusz

Kadra A: Znamy miejsce meczu z Belgią

Wielbuond

UKS 3 Staszkówka Jelna z awansem do I ligi!

Cichy

Skomentuj