fbpx

Reprezentantka Francji klubową koleżanką Kingi Szemik, Nantes zbroi się na nowy sezon

Kinga Szemik od nowego sezonu będzie bronić barw FC Nantes. Polka zdradziła, że do podpisania kontraktu z francuskim drugoligowcem przekonały ją ambitne plany „Kanarków”, które za rok chcą świętować awans do Division 1. Jak możemy już dostrzec, zapowiedzi te nie były pustymi sloganami i Nantes faktycznie zbroi się na nowy sezon.

Wczoraj Nantes oficjalnie poinformowało o podpisaniu rocznego kontraktu z Charlotte Lorgeré. 25-letnia obrończyni ma duże doświadczenie z gry na najwyższym francuskim poziomie. W Division 1 ma już na sowim koncie 155 meczów. Była związana między innymi z Tuluzą, Saint-Étienne, czy Guingamp. To właśnie grając w tym ostatnim klubie, zadebiutowała w reprezentacji Francji. Pojedynek z Ghaną w październiku 2017 to jak dotąd jej jedyny występ w pierwszej kadrze „Trójkolorowych”. Znacznie częściej grała we francuskich młodzieżówkach oraz reprezentacji U-23. Jej karierę zahamowała poważna kontuzja kolana, przez którą straciła kilka miesięcy i musiała zmienić klub wiążąc się z Metz. W zakończonym już sezonie francuskiej ekstraklasy przez trapiące ją urazy, Lorgeré rozegrała tylko jeden mecz, a jej zespół okazał się najsłabszy w tabeli i pożegnał się z krajową elitą. Teraz 25-letnia obrończyni będzie chciała się odbudować w Nantes, którego celem jest jak najszybszy awans do Division 1 Arkema.

To nie jedynie wzmocnienie obrony „Kanarków”. W ubiegłym tygodniu zespół potwierdził także zakontraktowanie Aurélie Gagnet, która we francuskiej ekstraklasie w przeszłości grała dla Montpellier, następnie trzy lata łączyła piłkę ze studiami w USA, a ostatnie dwa sezony spędziła w Le Harve, z którym w bieżących rozgrywkach świętowała awans na najwyższy poziom.

Other Articles

NewsyNiższe ligiPolska
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply