fbpx

Rozlosowano grupy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

Dzisiaj poznaliśmy podział na grupy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, które zostaną rozegrane w Poznaniu od 20 do 23 lutego. Najlepszych 16 drużyn tegorocznej edycji turnieju gościć będą hale Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Dojazd oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ulicy Zagajnikowej.

Tytułu mistrzowskiego bronić będą zawodniczki reprezentujące Uniwersytet Jagielloński. Futsalistki z Krakowa w losowaniu trafiły do grupy D, gdzie zmierzą się z ubiegłorocznym srebrnym medalistą, a jednocześnie gospodarzem tegorocznego turnieju – Uniwersytetem Adama Mickiewicza. W fazie grupowej podejmą również inny zespół z tego miasta, Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także teoretycznie najsłabszą w tej stawce Politechnikę Wrocławską.

Brązowe medalistki sprzed roku trafiły natomiast do grupy C. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu zmierzy się w niej z Uniwersytetem Warszawskim – drugim zespołem niedawnych półfinałów na północy, oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Politechniką Poznańską.

Dość niespodziewanie półfinałowe zmagania na południu wygrał Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Futsalistki z Małopolski w grupie A trafiły na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz warszawską SGGW. Triumfatorem półfinałów na północy okazał się natomiast Uniwersytet Szczeciński, wraz z którym skład finałowej grupy B uzupełniają Politechnika Śląska w Gliwicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Podział na grupy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet:

Transmisja z losowania:

Other Articles

FrancjaHiszpaniaNewsyNiemcyPolki za granicąReprezentacjaReprezentacja AWłochyZagranica

Leave a Reply