fbpx

Zagraniczne powołania do reprezentacji na mecze z Mołdawią i Azerbejdżanem!

Aż 10 zawodniczek z klubów zagranicznych zostało powołanych do reprezentacji Polski na zbliżające się pojedynki eliminacji Mistrzostw Europy. Biało-Czerwone zmierzą się niebawem z Mołdawią (7 marca, Warszawa) i Azerbejdżanem (11 marca, Baku).

W składzie nie ma niespodzianek. Powołania od selekcjonera Miłosza Stępińskiego otrzymały między innymi Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek z PSG, czy Ewa Pajor z Wolfsburga. Na zgrupowaniu pojawi się także klubowa koleżanka najlepszej polskiej piłkarki 2019 roku – Agata Tarczyńska, która jednak występuje w drugoligowych rezerwach „Wilczyc”. Z niemieckich rozgrywek do kadry trafiły ponownie również Małgorzata Mesjasz (Turbine Poczdam), Patrycja Balcerzak i Agnieszka Winczo (obie SC Sand), Julia Matuschewski (1. FC Saarbrücken). Z Hiszpanii na zgrupowanie przyleci Emilia Zdunek reprezentująca Sevillę, natomiast z Włoch dotrze Aleksandra Sikora (Juventus). Krajowe powołania zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Reprezentacja Polski liczy na historyczny awans na Mistrzostw Europy, a apetyty pobudził pierwszy mecz eliminacji, w którym biało-czerwone zremisowały bezbramkowo z faworytkami naszej grupy – Hiszpanią. Oprócz piłkarek z Półwyspu Iberyjskiego, podopieczne Miłosza Stępińskiego będą o awans na EURO walczyć z Czechami, Mołdawią i Azerbejdżanem. Starcia z tymi dwiema ostatnimi drużynami czekają nas już w marcu. Dla Polskich kibiców szczególnie ciekawy będzie pojedynek z Mołdawiankami, który odbędzie się na stadionie Polonii Warszawa. Bilety na ten mecz można kupić pod TYM LINKIEM. Transmitować w telewizji będzie go natomiast TVP Sport.

Other Articles

Leave a Reply