Kobiecy Futbol
Ekstraliga Futsal News. Newsy

S. Urbaniak: Nie zostało mi nic innego jak wziąć się do pracy

Ten lipiec jest bardzo gorący z wielu powodów. Jesteśmy świadkami zaskakujących transferów, czy też ciekawych informacji ze świata kobiecej piłki. W połowie lipca pojawił się utwór, który stał się hymnem poznańskiego UAM-u, więcej pisaliśmy o tym tutaj. Dziś porozmawialiśmy z autorem tego utworu, który ma szansę stać się hitem tego lata.

Rusek, bo taki pseudonim przyjął Sławomir Urbaniak, opowiada nam skąd pomysł na utwór, kto był w młodości jego idolem i dlaczego UAM.

Sławek. Jesteśmy kilka dni po tym jak ukazał się utwór promujący poznański UAM. Skąd ten pomysł?

Najpierw dostałem wiadomość od Wojtka Weissa z zapytaniem czy jest możliwość zrobienia coś na wzór hymnu – piosenki dla dziewczyn grających w piłkę nożną. Zdecydowanie odpowiedziałem że jak najbardziej byłem akurat w trakcie pisania swojej nowej piosenki ale postanowiłem ze priorytetem na dzień dzisiejszy będzie właśnie zrobienie dla tych dziewczyn piosenki. 

Utworem “Jazda UAM” świetnie zawarłeś historię poznańskiego klubu ale i przedstawiłeś jego funkcjonowanie. Słuchając tego utworu mam uczucie że wykonuje go ktoś, kto jest blisko w klubie.

Zacząłem pytać o historię, kiedy to się wszystko zaczęło i tak dalej aby złapać jakiś punkt początkowy i tak zacząłem sobie pisać na kartce pomalutku w między czasie kombinowałem podkład muzyczny aby pasował tak aby dawał motywację jednocześnie opowiedział trochę o historii. No i też aby wpadał w ucho. Na początku rozmawialiśmy tylko o piosence wtedy wpadłem na pomysł i powiedziałem Wojtkowi co by powiedział na to aby zrobić do piosenki klip ze jak już coś zrobić to musi być ogień. Wojtek był w szoku i powiedział że o takim czymś marzył od wielu lat. No to nie zostało mi nic innego jak wziąć się do pracy i przy współpracy Moshpit Studio w Poznaniu, który prowadzi Patryk West świetny chłopak jeżeli chodzi o takie rzeczy, stworzyliśmy taki oto klip do fajnie dobranych słów i super bitu. Nie ukrywam że dużo pracy i nerwów nas to kosztowało bo zdawaliśmy sobie sprawę że tu nie ma żartów i żadna wpadka nie wchodzi w grę tu przecież chodziło o nasze wspaniałe kobiety z UAM-u. A Czy jestem blisko z klubem? Oj tak. Znam Wojtka bardzo długo, tak samo jak wspaniałe trenerki. A teraz tym bardziej ponieważ moja kochana córka Majka zaczęła grać w piłkę właśnie w UAM Poznań. Przed tym grała w LPFA gdzie miała przyjemność trenowania z tymi właśnie trenerkami co teraz są w UAM. Uważam osobiście, dotyczy to wszystkich grających pań na całym świecie, że trzeba wspierać i szanować ich wspaniałą pracę która wykonują bo to jest po prostu piękne. Myślę że PZPN musi się bardzo starać o kobiecą piłkę nożną w Polsce i wspierać ich jak tylko może.

Wiadomo, że Wielkopolska to mekka polskiego Hip Hopu. Jaka jest Twoja historia i dlaczego Hip Hop?

Moja historia jest bardzo prosta. Miałem kiedyś taki pomysł, aby spróbować swoich sił byłem ciekawy jak to wyjdzie, jak ludzie to odbiorą po prostu. Czy się nadaje na takie rzeczy.
 

Czy mamy szansę na singel z “Jazda UAM”, by wszyscy, którym przypadnie do gustu, mogli mieć go w domowych czy samochodowych odtwarzaczach?

“Jazda UAM” to moja trzecia piosenka. Pierwsze dwie, to znaczy “Życie to bieg” oraz “Jutro” to piosenki mówiące o życiu o ludziach zmagających się z problemami życia codziennego. Przedstawiłem to wszystko co człowiek czuje dużo tych słów pochodzi z mojego życia, jak ja to przeżywałem i jak starałem sobie radzić z problemami dużo w życiu pomógł mi sport. Bardzo bardzo się cieszę  jestem dumny że udało się zrobić “Jazda UAM”. Wyszło fajnie . Najważniejsze że się podoba, bo tak jak mówię było nerwowo i niepewnie. Spotkałem się z miłymi słowami od ludzi i tak naprawdę to oni dają mi kopa do dalszej pracy dzięki takim ludziom również jesteś wśród nich wiem że idę w dobrym kierunku. To są piękne chwile. Bezcenne. Chciałbym kiedyś aby “Jazda UAM” znalazła się na płycie Ruska. Nie ukrywam że jest to moje marzenie ale do tego prowadzi długa droga ale będę dążył do tego, bo dlaczego by nie?

Sam wychowany jestem na Liberze, Doniu, Fanem Duże Pe czy o Rychu Pei nie wspomnę. Kto był Twoją inspiracją?

Jeżeli chodzi o inspiracje to tak szczerze nie miałem jakiegoś idola muzycznego z hip hopu. Po prostu uważałem że ten styl muzyki najlepiej nadaje się do przekazania ludziom co i jak i to bez używania przekleństw. No i wyszło fajnie.

Jak widzisz szanse UAM w nadchodzącym sezonie?

Jeżeli rozmawiamy o szansach na nowy sezon, to uważam, że UAM będzie walczył o najwyższe cele. Bo taki te kobietki z Poznania mają charakter. Boiskowe z nich są damy.

Foto: Sławomir Urbaniak – archiwum prywatne

Może Cię również zainteresować

Wysokie zwycięstwo Sportisu przed startem ligi

Cichy

Ekstraliga: Pierwsze punkty beniaminka z Gdańska

Cichy

U-19: Katarzyna Barlewicz ogłosiła kadrę na zgrupowanie w Nowym Sączu

Cichy

Skomentuj