Serie A również wznowi sezon? Szanse coraz większe!

Jeszcze niedawno wydawało się, że włoskie rozgrywki kobiece nie mają szans na powrót w tym sezonie. Kluby zwróciły się bowiem do krajowej federacji z prośbą o zakończenie gry w bieżącej kampanii. Okazuje się jednak, że istnieje spora szansa na dokończenie sezonu.

Włochy to jeden z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa krajów. Kolejne obszary gospodarki są tam jednak sukcesywnie “odmrażane”, a wczoraj oficjalnie potwierdzono powrót do gry rozgrywek męskich, które ruszą już za dwa tygodnie meczami o Puchar Włoch. Tydzień później zaplanowane są spotkania ligowe. Decyzji w sprawie kobiet wciąż brak.

Szanse na dokończenie sezonu żeńskiej Serie A są jednak coraz większe. Po apelu piłkarek na czele z Sarą Gamą – kapitan Juventusu i reprezentacji Włoch – szczegółowo przygotowywane są nowe procedury sanitarne. Wymagać to jednak będzie sporego finansowego wsparcia, zwłaszcza dla ekip niebędących filiami wielkich klubów. We włoskiej ekstraklasie są takie cztery: Tavagnacco, Orobica, Florentia, oraz Pink Bari.

„Tuttomercatoweb” podaje, że sezon kobiet zostanie najprawdopodobniej wznowiony w połowie lipca. Do rozegrania pozostało bowiem o połowę mniej kolejek, niż w męskiej Serie A. Rozegrać trzeba ostatnich sześć serii meczów, oraz jeden zaległy, aczkolwiek niezwykle istotny dla układu tabeli mecz. Hitowe starcie Fiorentiny z Milanem przybliży bowiem jedną z tych drużyn do gry w Lidze Mistrzyń. Aktualnie zespoły te mają w swoim dorobku po 35 punktów i znajdują się 9 „oczek” za pierwszym w tabeli Juventusem. Puchar Włoch natomiast stanął na etapie ćwierćfinału, w którym nie wszystkie zespoły rozegrały starcia rewanżowe.

Rada Włoskiej Federacji Piłkarskiej decyzję w sprawie rozgrywek kobiecych podejmie w przyszłym tygodniu. Do tego czasu FIGC musi jeszcze przygotować rozwiązania dotyczące nie tylko specjalnych przepisów sanitarnych, ale także kwestii kontraktów wygasających z końcem czerwca oraz wypożyczeń.

W żeńskich rozgrywkach Serie A występują aktualnie dwie polskie piłkarki. Aleksandra Sikora broni barw liderującego Juventusu, natomiast Madison Solow gra dla broniącego się przed degradacją Hellasu Werona. Drużyna 4-krotnej reprezentantki naszego kraju ma aktualnie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. O awans do włoskiej ekstraklasy na drugim poziomie rozgrywkowym bije się natomiast Patrycja Jerzak grająca dla Napoli.

 

fot. juventus.com

Inne wiadomości

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz