Sezon, którego nie było. Angielskie ligi zakończone

Piłkarskie federacje w Europie na różny sposób próbują sobie poradzić z panującą obecnie sytuacją. W Polsce wszystkie kobiece rozgrywki zostały zawieszone co najmniej do końcówki kwietnia, na Białorusi piłkarki normalnie rozpoczęły sezon, natomiast angielska federacja kilka dni temu poinformowała, że sezon 2019/2020 w większości lig kobiecych został unieważniony.

Decyzja ta została podjęta dzięki porozumieniu Football Association, członków zarządu odpowiedzialnych za piłkę kobiecą oraz Women’s Football Conference. Postanowiono, że wszystkie ligi pań od trzeciego do siódmego poziomu rozgrywkowego zostają natychmiastowo zakończone tak, jakby nigdy się nie odbyły. W związku z tym żaden klub nie zanotuje w tym roku spadku, ale również żaden nie awansuje na wyższy szczebel.

Wciąż nie wiadomo jeszcze co z dwoma najwyższymi ligami w Anglii, które cały czas pozostają w stanie zawieszenia. Ich te same osoby nie mogły zakończyć, bowiem tutaj decyzja należeć będzie w największym stopniu do organów nimi zarządzających – Barclays FA Women’s Super League oraz FA Women’s Championship Board. Niebawem jakaś decyzja będzie jednak musiała zostać podjęta, bowiem poprzednim postanowieniem rozgrywki w Anglii zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Federacja na Wyspach nie zakończyła jeszcze natomiast oficjalnie rywalizacji w kobiecym Pucharze Anglii, który obecnie jest na etapie ćwierćfinałów.

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz