Znamy datę Igrzysk Olimpijskich, decyzja o przesunięciu EURO 2021 o rok coraz bliżej?

Od pewnego czasu wiedzieliśmy już, że Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na rok 2021. Wreszcie poznaliśmy dokładną datę rozegrania Olimpiady, która odbędzie się w Tokio w dniach 23 lipca – 8 sierpnia przyszłego roku.

Tym samym Olimpiada została przełożona niemal dokładnie o 12 miesięcy (pierwotna data to 24 lipca – 9 sierpnia 2020). Jednocześnie decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz japońskich władz spowoduje już niemal na pewno przesunięcie kobiecego EURO 2021 na rok 2022, o czym od dłuższego czasu spekulują media. W turnieju piłkarskim na przyszłorocznych Igrzyskach wystąpią bowiem trzy ekipy ze Starego Kontynentu, które zaszły najdalej na Mundialu w 2019 roku. Są to Holenderki (wicemistrzynie świata), Szwedki (brązowe medalistki) oraz reprezentantki Wielkiej Brytanii, które w Tokio zagrają dzięki zajęciu przez Anglię czwartego miejsca na świecie.

Turniej piłkarski rozpocznie się kilka dni przed oficjalną ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Jego start planowany jest na 21 lipca 2021. Wystąpi na nim 12 reprezentacji z całego świata, z czego 10 jest już znanych. Oprócz wymienionych kadr europejskich na japońskich boiskach zobaczymy także na pewno USA, Kanadę, Brazylię, Nową Zelandię, Zambię oraz Australię i Japonię. O pozostałe miejsca na Igrzyskach w dwumeczach zagrają jeszcze Chile z Kamerunem oraz Chiny z Koreą Południową, lecz nie są jeszcze znane daty tych starć.

Inne wiadomości

AngliaNewsyPolki za granicąZagranica
NewsyReprezentacjaReprezentacja AU-17U-19

Dodaj komenntarz