fbpx

Śląsk Wrocław zagra w Ekstralidze!

Koniec AZS Wrocław! Przedstawiciel Ekstraligi od teraz będzie występować pod szyldem Śląska Wrocław. Dzisiaj ogłoszono wcielenie dziewiątej ekipy najwyższego kobiecego poziomu rozgrywkowego w szeregi ekstraklasowego klubu.

W wydanym dzisiaj komunikacie WKS oświadczył, że w drużynie nie dojdzie do rewolucji, a zostanie ona jedynie płynnie wprowadzona w struktury zasłużonego męskiego klubu. Wobec tego na stanowisku trenera pozostanie nadal Piotr Jagieła.

Połączenie sił z tak uznaną marką w polskim futbolu jak Śląsk Wrocław, klubem występującym w PKO Ekstraklasie, postrzegamy jako wielką szansę i jednocześnie naturalną drogę rozwoju piłkarstwa kobiecego. Podobne modele prowadzenia sekcji męskiej i żeńskiej w ramach jednej organizacji sportowej realizowane są choćby w lidze angielskiej czy francuskiej. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Śląska pozwoli znów nawiązać do największych sukcesów KS AZS-u Wrocław, a także dodatkowo zachęci wiele dziewczyn do gry w piłkę nożną – powiedział Marian Dymalski, prezes KS AZS Wrocław.

Podkreślono, że „wchłonięta” przez Śląsk zostanie cała dotychczasowa struktura AZS Wrocław, a więc nie tylko pierwszy zespół grający w Ekstralidze, ale również rezerwy i drużyny młodzieżowe.

Z radością możemy dziś ogłosić, że rodzina Śląska Wrocław powiększyła się o sekcję piłki nożnej kobiet. To kolejny projekt – po przyjęciu w nasze szeregi drużyny blind footballu oraz wejściu do świata esportu – świadczący o tym, jak szeroka jest perspektywa naszej działalności. Śląsk Wrocław to klub wszystkich wrocławian i wrocławianek, które wbrew pewnym stereotypom, również kochają piłkę nożną. Nasze nowe zawodniczki są tego najlepszym przykładem. Przejawiają wielką pasję, determinację w dążeniu do celu i chcemy pomóc im spełniać marzenia – skomentował z kolei Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Po dwunastu kolejkach Ekstraligi ekipa z Dolnego Śląska plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Ma na swoim koncie 12 punktów, co daje 8 „oczek” przewagi nad strefą spadkową.

 

fot. materiały prasowe Śląska Wrocław

Other Articles

Leave a Reply