Słomniczanka odrobiła straty i melduje się w Finale Four

Słomniacznka Słomniki do meczu rewanżowego przystępowała po porażce w Tczewie 2:4 i z nadzieją na odrobienie strat, które zostały odrobione po pierwszej połowie, a w drugiej części gospodynie przypieczętowały awans.

Początek meczu to groźne sytuacje gospodyń, które już w 2 minucie  po bramce Katarzyny Włodarczyk objęły prowadzenie. Ta sama zawodniczka zapisała się w notesie sędziowskim w piątej minucie, gdy po przechwycie w środkowej strefie boiska popędziła na bramkę Tczewa,  podwyższając wynik meczu, odrabiając w tym sposób wynik z pierwszego starcia.  W 9 minucie Pogoń zdobyła bramkę kontaktową po celnym trafieniu Angeliki Kwiatkowskiej. W 11 minucie Świętna akcję przeprowadziła Słomniczanka po której Adrianna Sobolewska zdecydowała się na strzał, który to przed siebie obroniła bramkarka Pogoni Adrianna Baraszkiewicz jednak wobec dobitki Natalii Janus była już bezradna. W 18 minucie meczu Kinga Ejzel po indywidualnej akcji zagrał piłkę do swojej koleżanki na prawą stronę, następnie otrzymała podanie zwrotnie i zamieściła piłkę w pustej bramce Słomnik. Ale to nie koniec emocji w tym meczu. Równo z syreną Sandra Chrząszcz zdobyła czwartą bramkę dla Słomniczanki.

Początek drugiej połowy należał do Pogoni a właściwie  do Kingi Ejzel, która dziś rozgrywała dobre zawody.  Wspomniana zawodniczka wykorzystała kontratak przyjezdnych i strzałem pod poprzeczkę zdobyła bramkę dla Tczewa. Minute Później ze swojej bramki cieszyły się Słomniki. Trzeci raz w tym meczu Katarzyna Włodarczyk notuje przechwyt i z  bliska pokonuje bramkarkę Niemaszyk. Dwie minuty później czerwoną kartę otrzymała Natalia Niemaszyk  za faul na Sandrze Chrząszcz i przedwcześnie musiała opuścić pole gry do bramki Pogoń powróciła Adrianna Baraszkiewicz, która stała między słupkami w bramce Pogoni w pierwszej połowie. W 33 minucie Pogoń zdobyła swoją czwartą bramkę w dniu dzisiejszym po celnym strzale Łucji Tabor. Jednak prawdziwe emocje nastąpiły w ostatnich 3 minutach meczu, kiedy to gospodynie zdobyły trzy bramki po celnych trafieniach Natalii Małoty, Adrianny Sobolewskiej oraz Izabeli Tracz i przypieczętowały awans po trudnym meczu do  Finału Four.