fbpx

Sparing: Gdańszczanki pewnie pokonują rywalki zza miedzy

W wewnętrznym trójmiejskim pojedynku sparingowym w Gdyni lepsze okazały się sąsiadki z Gdańska. AP Orlen wyraźnie pokonał Energę Checz Marcus Gdynia.

Oba zespoły po rundzie jesiennej  sezonu 2023/2024 zajmują w tabeli zbliżone do siebie, wysokie lokaty – Energa Checz Marcus Gdynia plasuje się na drugiej pozycji w tabeli, AP Orlen Gdańsk na pozycji trzeciej, jest jednak pomiędzy nimi jedna zasadnicza różnica. Gdynianki aspirują do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy, gdańszczanki z kolei z pewnością mają potencjał, aby zdobyć medal mistrzostw Polski. W dzisiejszej grze kontrolnej AP Orlen Gdańsk potwierdził dobrą dyspozycję i pewnie zwyciężył w Gdyni 4:1.

Sparing
Energa Checz Marcus Gdynia – AP Orlen Gdańsk 1:4

AP Orlen Gdańsk: (skład wyjściowy) Marta Michlewicz – Olga Sirant, Kim Sanford, Julia Ignatowicz, Clarissa Kirsch-Downs, Jagoda Szewczuk, Oliwia Gadawska, Tatiana Dabney, Georgina Aoyem, Angelika Kołodziejek, zawodniczka testowana

W pierwszej wiosennej kolejce Orlen I ligi, w sobotę 2 marca piłkarki Energi Checz Marcus Gdynia udadzą się do Bydgoszcz na spotkanie z ROBS GROUP Sportisem. AP Orlen Gdańsk rundę rewanżową rozpocznie od wyjazdowego pojedynku w Łęcznej, również w sobotę 2 marca.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply