Sparing: Wygrana Górnika na zakończenie zgrupowania na Słowacji

W drugim spotkaniu sparingowym rozegranym podczas obozu przygotowawczego na Słowacji Górnik Łęczna pokonał AS Trencin 8:0.

Po wysokim zwycięstwie nad Slovanem Bratysława (pisaliśmy o tym TUTAJ) wicemistrzynie Polski zmierzyły się z szóstym zespołem ubiegłego sezonu ligi słowackiej.

Górniczki wyszły na prowadzenie już w trzeciej minucie po golu Katarzyny Jezior, a po 10.minutach wynik podwyższyła zawodniczka testowana przez zespół z Łęcznej. Do przerwy wynik podwyższyła Emilia Świderska, która popisała się dubletem.

Na drugą połowę Górnik wyszedł z dziewięcioma nowymi zawodniczkami w składzie i już po zaledwie 120 sekundach od wznowienia gry piłkę w siatce rywalek umieściła Katja Skupień. Na listę strzelców wpisała się również niezawodna Klaudia Fabova oraz Nikola Dębińska. Wynik meczu w ostatniej minucie spotkania ustaliła Katja Skupień.

Kolejne spotkanie sparingowe zespół z lubelskiego rozegra w najbliższą środę na własnym obiekcie zmierzy się z wicemistrzem Ukrainy Krywbasem Krzywy Róg..

Sparing
AS Trencin – Górnik Łęczna 0:8 (0:4)
Jezioro 3’, zawodniczka testowana 10’, Świderska 34’, 35’, Skupień 47’, 90’, Fabova 63’, Dębińska 83’.