Sparing: Wysoka wygrana Górnika Łęczna nad wicemistrzem Słowacji

Podczas zgrupowania w Słowacji Górnik Łęczna w meczu sparingowym pokonał  Slovana Bratysława 13:0.

Po pierwszej połowie wicemistrz Polski prowadził 8:0 po dwóch trafieniach Klaudii Fabovej, a kolejne gole strzelały Nikola Dębińska, Katja Skupień, Dorota Hałatek, Milena Kazanowska i dwukrotnie bramkarkę rywalek pokonała Agnieszka Derus.

W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisały się Aleksandra Posiewka, Weronika Smaza, Julia Piętakiewicz i Roksana Ratajczyk.

W dniu jutrzejszym Górnik Łęczna rozegra sparingowe spotkanie z AS Trenčínem.

Sparing
Slovan Bratysława – Górnik Łęczna 0:13 (0:8)
Fabova x 2, Skupień, Dębińska, Hałatek, Kazanowska, Derus x 2, Posiewka, Smaza, Piętakiewicz x 2, Ratajczyk.

Górnik: (I połowa): Macała – Cyraniak, Kazanowska, Głąb, Skupień, Dereń, Derus, Rapacka, Hałatek, Dębińska, Fabova.

Górnik (II połowa): Macała – Świderska, Smaza, Cyraniak (Łuczak), Ostrowska, Kłoda, Gliszczyńska, Jezioro, Posiewka, Piętakiewicz, Nestorowicz (Ratajczyk).